Giriş

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra durumunuzu takip edebilecek, fırsatlardan önceden haberdar olacaksınız ve deneyimlerinizi değerlendirebileceksiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Doğrula*
Adınız*
Soyadınız*
Birth Date*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Hesap oluşturarak and KVKK. plitikamızı kabul etmiş sayılırsınız.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Kayıtlı Mısınız?

Giriş

TUR PROGRAMI

1.GÜN ( İSTANBUL – TAŞKENT )

İstanbul Havalimanı’nda buluşma Taşkent’e varış. İstirahat ve kahvaltı için otele transfer. Kahvaltımızın ardından Taşkent şehir turumuza başlıyoruz. Hazreti İmam Camii, Hazreti Osman Efendimiz’in el yazması Kur’ân-ı Kerim’i, Kukeldaş Medresesi, Zengi Ata Hazretleri ve Anber Ana kabr-i şerifini ziyaret ettikten sonra akşam yemeği ve istirahat için Taşkent’deki otelimize geçiyoruz. Akşam Yemeği: Restoranda Konaklama: Taşkent

2.GÜN ( SEMERKAND )

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Afrosiyab hızlı treniyle Semerkand’a hareket ediyoruz. Gur Emir Türbesi, Registan Meydanı, Bibi Hanım Mescidi ve Türbesi, Şah-ı Zinde (Kusem b. Abbas Hazretleri) Türbesi, Uluğbey Rasathanesi, Hazreti Danyal Aleyhisselam’ın kabri şerifi, İmam Maturidi Hazretlerinin türbesi, Hızır Mescidi ve Mahdumu Azam Türbesini ziyaret ediyoruz. Hâce Ubeydullâh El-Ahrâr (k.s) Hazretlerini ziyaret ettikten sonra Siyab Lokal pazarında alışveriş için serbest zaman. Ziyaretlerimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için Semerkand’daki otelimize geçiyoruz. Akşam Yemeği: Restoranda Konaklama: Semerkand

3.GÜN ( KİTAB – ŞEHRİSEBZ )

Kahvaltının ardından Kitab ve Şehrisebz ziyaretlerimize başlıyoruz. Bu ziyaretlerimizde; Hâce Derviş Mehmed (k.s) ve Mevlânâ Muhammed Hâcegî Emkengî (k.s) hazretlerinin türbesini ve camiini ziyaret ediyoruz. Emir Timur’un babası ve oğlunun kabrini ve Emir Timur’un sarayı olan Aksaray’ı ziyaret ediyoruz. Hâce Seyyîd Emir Kilâl (k.s) Hazretlerinin ziyaret ettikten sonra akşam yemeği ve istirahat için Semerkand’daki otelimize geçiyoruz. Akşam Yemeği: Restoranda Konaklama: Semerkand

4.GÜN ( SEMERKAND – BUHARA )

Kahvaltının ardından Semerkand şehir turumuza deva ediyoruz. Registan’da serbest vaktin ardından Buhara’ya ulaşmak üzere hızlı trenle hareket ediyoruz. Afsrosiob hızlı treniyle Buhara’ya ulaştıktan sonra Silsile-i Saâdâtımızdan Hâce Abdülhâlık El-Gucdüvânî (k.s) ve Hâce Ârif Rivgerî (k.s)hazretlerini ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve istirahat için Buhara’daki otelimize geçiyoruz. Akşam Yemeği: Restoranda Konaklama: Buhara

5.GÜN ( BUHARA )

Kahvaltının ardından, Mahmûd İncîrfağnevî (k.s), Hâce Ali Râmîtinî (k.s), Hâce Muhammed Baba Semâsî (k.s), Hâce Seyyid Emir Kilâl (k.s), Hâce Muhammed Bahâüddîn Nakşibend (k.s) hazretlerini ve validesini ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve istirahat için Buhara’daki otelimize geçiyoruz. Akşam Yemeği: Restoranda Konaklama: Buhara

6.GÜN ( BUHARA )

Oteldeki kahvaltımızın ardından Buhara şehir turumuza başlıyoruz. Ark Kalesi, Leb-i Havuz Külliyesi, Bolo Havuz Mescidi, Mir Arab Medresesi, Kalan Minaresi ve Mescidi, Uluğbey Medresesi başlıca ziyaret edeceğimiz mekanlar arasında. Ziyartlerimizin ardından akşam yemeği ve istirahat için otelimize geçiyoruz. Akşam Yemeği: Restoranda Konaklama: Buhara

7.GÜN ( BUHARA – İSTANBUL )

Kahvaltının ardından Buhara havalimanına hareket ediyoruz. Tarifeli sefer ile İstanbul’a hareket ediyoruz.

Hizmetlerimiz

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • İstanbul – Taşkent / Buhara – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Havalimanı karşılama ve uğurlama
 • 4ve 5 otellerde konaklama
 • Taşkent – Semerkant/ Semerkant – Buhara/ Afrosiob hızlı tren ekonom sınıf tren bileti
 • 6 açık büfe sabah kahvaltısı ve Restoranda 6 akşam yemeği
 • Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
 • Hisar Turizm Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Frekans kulaklık hizmeti
 • Yerel rehber hizmeti
 • Hisar Turizm hediyelikleri
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Müze ve ören yeri girişleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Şahsi harcamalar
 • Yurt dışı çıkış harç pulu
 • Öğle yemekleri
 • Programda belirtilmeyen tur ve transferler
 • Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler
 • Türkiye’nin her yerinden iç hat bağlantı uçağı

ÖNEMLİ NOTLAR

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Özbekistan’a vizesiz olarak ziyarette bulunabilmektedir. Turumuz vizesizdir.

Seyahatinizin konforlu geçmesi ve ziyaretlerden tam istifade edebilmeniz için; Seyahatiniz öncesinde istirahat etmeye özen göstermelisiniz.

Seyahate çıkmadan önce pasaportunuzun yanınızda olduğundan emin olmalısınız. (Pasaportunuzun seyahatinizden döneceğiniz tarih itibariyle en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.)

İhtiyaç duyduğunuz ilaçları yanınıza almayı unutmayın.

Otel odasında kullanmak üzere terlik, İhtiyaç halinde kullanmak üzere el çantanızda seccade ve şahsi harcamalarınız için bir miktar döviz bulundurabilirsiniz.

Frekans cihazlar için kablolu kulaklık ve tur esnasında rahat edebilmek için yürüyüş ayakkabısı almalısınız.

Turlarımızda yemekler ilk gün akşam yemeği ile başlayıp son gün sabah kahvaltısıyla sona ermektedir. Ayrıca öğle yemeği servisimiz olmadığı için tur esnasında atıştırmak üzere atıştırmalık yiyecek getirebilirsiniz.

Seyahate çıkmadan önce gideceğiniz şehrin hava durumunu mutlaka kontrol ederek kıyafet tercihinde bulunabilir İhtiyaç halinde şemsiyenizi yanınıza alabilirsiniz.

Yurtdışı çıkış harç pulunu Havalimanı’ndan temin etmeyi unutmayınız.

İç Hat aktarması bulunan yolcularımızın uçuşlarına mutlaka riayet etmesi gerekmektedir. Bağlantılı iç hat uçağı kullanılmadığı zaman yurtdışı bileti de iptal olmaktadır

Yurtdışı uçuşlarımızda uçuş saatinden en az 3 saat önce havalimanında hazır şekilde bulunmanız gerekmektedir

Bagaj hakkınız için kabin bagajı 8 uçak altı bagajı için 30 kilogram sınırı vardır. Bu sınırlar havayolu şirketilerine göre ve uçuş gerçekleştireceğiniz şehre göre değişiklik gösterebilmektedir.

Makas, tırnak makası gibi kesici ve delici maddelerin yanında parfüm ve ilaç gibi sıvı içerikli eşyaların uçağın altındaki bagaja verilmesi gerekmektedir.

Mücbir bir sebep olmadığı müddetçe gezilecek yerler sabit kalmak koşuluyla hava durumu, trafik, uçuş saati ve parkurları gibi sebeplerden dolayı rehberimiz tur akışında ve güzergahında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

TUR ŞARTNAMESİ

UÇAKLAR VE BİLET

 1. Hisar Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir. Bu sebeple tüm seyahat saatlerinin uçuştan 48 saat evvel teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuşla ilgili tüm güncel bilgileri Hisar Turizm şubelerimizden ve ilgili personellerimizden öğrenebilirsiniz.
 2. Tura katılım için Hisar Turizm tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Hisar Turizm sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 3. Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Hisar Turizm’e bildirilmelidir.
 4. Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 30 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Hisar Turizm’in sorumluluğunda değildir.
 5. Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 6. Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Hisar Turizm havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Hisar Turizm hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 7. Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.
 8. Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

OTELLER

 1. Triple odalarda genellikle (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür. Ayrıca Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
 2. Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 3. Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. ( bazı ülkelerde 09:00’dur)

VİZE VE PASAPORT

 1. Hisar Turizm, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Hisar Turizm’in sorumluluğunda değildir.
 2. Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.
 3. Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

TURLAR

 1. Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre turların sırasında ve günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
 2. Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
 3. Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
 4. Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 5. Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

DİĞER HUSUSLAR

 1. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 2. Tura iştirak eden kişilerin; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Hisar Turizm sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

Proceed Booking

Biz Sizi Arayalım Hemen Ara