Giriş

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra durumunuzu takip edebilecek, fırsatlardan önceden haberdar olacaksınız ve deneyimlerinizi değerlendirebileceksiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Doğrula*
Adınız*
Soyadınız*
Birth Date*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Hesap oluşturarak and KVKK. plitikamızı kabul etmiş sayılırsınız.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Kayıtlı Mısınız?

Giriş

BÜYÜK BALKAN

1.GÜN ( TİRAN - ELBASAN - STRUGA - OHRİD )

İstanbul Havalimanı dış hatlar terminali Air Albania kontuarı önünde buluşma. İstanbul’dan hareket ve Tiran’a varış. Havalimanında bizleri karşılayacak transfer aracımız ile Elbasan’a hareket ediyoruz. Elbasan sehrinde Saat Kulesi, Eski Türk Hamamı, Hünkar Camii ziyaretlerinin ardından Ohrid gölünün kenarında bulunan bir sehir olan Struga serine hareket ediyoruz. Kara Drim nehrini Ohrid Gölüyle bulusturan bu sehirde Hasan Baba Tekkesi, Sairler parkı ve nehrin üzerine kurulan Sairler Köprüsü’nü görecegimiz baslıca yerler arasında. Strugadan ayrılarak Ohrid şehrine hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ohrid şehrinde.

2.GÜN ( OHRİD - TETOVA - ÜSKÜP )

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından tarihi Ohrid sehrinde ilk olarak Çar Samoil Kalesi’ne çıkıyoruz. Buradan tarihi eserlerle dolu olan enfes sehri ve Avrupa’nın en derin ve en eski gölü olan Ohrid Gölü’nün berrak sularını seyre dalıyoruz. Daha sonrada bu güzel fotografın içine girerek Arnavut kaldırımlı sokaklayla ve Safranbolu mimarisini andıran evleriyle bezenmis, bir çok Osmanlı eserinin bulundugu sehirde Ohri Müzesi, Çınar Meydanı, Ohrid Pazarı ve kâğıt üretim atölyesi görecegimiz yerlerden bazıları, Ohrid gezimizin ardından Tetova şehrine doğru hareket ediyoruz. Buradaki Harabati Baba Tekkesi’ni, Osmanlı mezarlığı ve rengarenk mimarisiyle Alaca Cami’ni ziyaret eikten sonra Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’e hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Üsküp’te.

3.GÜN ( ÜSKÜP - NİŞ - BELGRAD )

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Osmanlı İmparatorluğunun 520 sene fazla hüküm sürdüğü, Vardal Nehri’nin iki yakasına kurulan Makedonya’nın başkenti ve en büyük şehri olan Üsküp’te turumuza ilk olarak taş sokakları ve tarihi binaları ile kendinizi Anadolu’nun güzel bir kentinde hissedeceğiniz Türk Çarşısını arşınlayarak başlıyoruz. Daha sonra bu çarşı etrafında dizili olan Üsküp Kalesi, Vardar Nehri, 15. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahallesi, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çie Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Bey kulesi, İshak Bey Camii ve Büyük İskender’in devasa heykelinin bulunduğu Makedonya Meydanı’nında verilen serbest zamanın ardından bu güzel şehirden ayrılıyoruz. Niş’e hareket ediyoruz. Niş Kalesi, Bali Bey Camii ve panoromik şehir turumuzun ardından Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a hareket ediyoruz. Belgrad’da Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasında. Akşam yemeği ve konaklama Belgrad’da

4.GÜN ( BELGRAD - SREBRENİCA - SARAYBOSNA )

Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Srebrenica’ya hareket ediyoruz. Bosna Savaşında yaşanan hazin soykırımın izlerine şahit oluyoruz ve şehitliği ziyaret ediyoruz. Ardından Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Turumuza ilk olarak 1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya İzetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret ve Avrupa’nın en müstesna çarşısı olan Başçarşı’da gezinti. Osmanlı döneminden bu yana eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi, Gazi Hüsrev Bey’in Camii, Kurşunlu Han, Hüsrev Bey Bezistanı, Hüsrev Bey Hamamı, Rüstem Paşa Bezistanı, Pazar Yeri, Bosna Savaşı’nda günlerce yanan ve milyonlarca yazma eserin yok edildiği Viyeçnitsa Kütüphanesi, Osmanlı’nın da kullandığı ezani saate göre ayarlı çalışan Saat Kulesi, Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Camii, Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsü, Osmanlı kalesi olan Beyaz Tabya’nın görülmesi. Akşam yemeği ve konaklama Saraybosna’da

5.GÜN ( SARAYBOSNA - KONYTZ - YABLANİCA - MOSTAR )

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Konytz’e hareket ediyoruz. Osmanlı’dan günümüze kadar gelmiş, restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic (Konyitz) köprüsünü görülmesi ve Neretva nehri kenarında serbest vakit ve Mostar’a hareket. Bosna tarihinde efsaneleşen tarihi Mostar Köprüsü’nü görüp, eski şehrin kaybolmayan ve yıpranmayan eserlerinden tarihi Koski Mehmet Bey Camii’sinden Mostar’ı seyir ve Karagöz Camii’ sini ziyaret ediyoruz. Şehitlikleri ziyaret ediyoruz ve alışveriş için serbest zamanın ardından akşam yemeği. İstirahat için otelimize geçiyoruz.

6.GÜN ( BLAGAY - POÇİTEL - TREBİNJE )

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Blagay’a hareket ediyoruz. Blagay’da asırlardır yaşayan Alperenler Tekkesi’ni ziyaret ediyoruz ve Buna nehrinin kaynak noktasında serbest vakit geçiriyoruz. Ardından turumuza eşlik eden Neretva Nehriyle birlikte Poçitel’e gidiyoruz. Neretva Nehri kenarına kurulan ve kendinizi Türk kasabasında hissedeceğiniz Poçitel’e ulaşıyoruz. Poçitel köyüne nazır bulunan Poçitel Kalesine çıkarak buradan Neretva nehrini ve eşsiz manzaraya renk katan Osmanlı mimarisiyle inşa edilmiş evleri görüyoruz. Ardından akşam yemeği ve konaklama için Trebinje’ye hareket ediyoruz

7.GÜN ( KOTOR - BUDVA - PODGORİTSA )

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Karadağ’ın meşhur şehri Kotor’a hareket ediyoruz. Üç kapıdan girişi olan, Venedik duvarı adı verilen surlarla çevrili bu sehir tarihi sokaklarda yaptıgımız sehir turumuzun ardından Kotor Kalesine çıkıyoruz. Sehri kus bakısı gören Kale, Skurda Nehri’yle Körfezin buluştuğu noktada Venedik mimarisini andıran sehrin dogal güzelligini sizlere sunuyor. Kotor gezimizin ardından turumuza Karadağ’ın bir başka şehri olan Budva ile devam ediyoruz. Avrupa’nın en önemli turistik sehirlerinden biri olan Budva masmavi Adriyatik Denizi ve tarihi eski sehriyle sizleri kendine hayran bırakacak. Budva eski şehir de (Stari Grad) yüksek kale duvarları, labirent seklindeki sokakları ve Ortaçag dönemi Avrupa’sına götüren mimari yapısını rehberimiz esliginde geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için Podgoritsa’ya hareket ediyoruz.

8.GÜN ( PODGORİTSA - İŞKODRA - TİRAN )

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Avrupanın en eski sehirlerinden biri olan ve M.Ö. 4. yüzyıla dayanan Iskodra’da Drin ve Bojona(Buna) Nehirlerinin sardıgı tarihi Rozofa kalesi manzarasını seyrediyoruz. Aynı zamanda bir eski bir yasam merkezi olan ve dört avludan olusan kale içinde Fatih Sultan Mehmet Camii, Osmanlı hamamı ve birçok kalıntı eserle karsılasacaksınız. Drin nehri kıyısında bulunan ve Osmanlı döneminden günümüze kalan nadir eserlerden olan Kursunlu Camii ziyaret edecegimiz yerler arasında. Ardından Arnavutluk’un başkenti Tiran’a hareket ediyoruz. Arnavutluk’un en büyük sehri ve baskenti Tiran’da turumuza ilk olarak Osmanlı devrinde insa edilmis onlarca camiden günümüze kalan tek camii olan Ethem Bey Camii’ni, tarihi Saat Kulesini ve bunları içine alan Iskender Bey Meydanı’nı görüyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Tiran havalimanına hareket ediyoruz. Air Albania tarifeli seferiyle İstanbul’a hareket ediyoruz.

Mimarisi, kültürü, sokaklarıyla Osmanlı tarihinin izlerini taşıyan Balkanlar’da keşfedilmeyi bekleyen çok şey var…

Tarihiyle ve insanı hayran bırakan coğrafyasıyla tanışmak, eşsiz lezzetlerini tatmak isterseniz uzman rehberlerimiz eşliğinde unutulmaz bir Büyük Balkan Turu gezisi sizleri bekliyor.

RAKAMLARLA BÜYÜK BALKAN ÜLKELERİ

BOSNA HERSEK

 • Yüzölçümü 51 bin kilometre karedir.
 • Nüfusu yaklaşık 3,5 milyondur.
 • Başkent Saraybosna’nın nüfusu 530 bindir.

KOSOVA

 • Yüzölçümü 11 bin kilometre karedir.
 • Nüfusu yaklaşık 3 milyondur.
 • Başkent Priştina’nın nüfusu 200 bindir.

MAKEDONYA

 • Nüfusu 2.1 Milyon’dur.
 • Yüzölçümü 26 bin kilometre karedir.
 • Başkent Üsküp’de 700 bin kişi yaşamaktadır.

ARNAVUTLUK

 • Yüzölçümü 29 bin  kilometre karedir.
 • Nüfusu yaklaşık 3 milyondur.
 • Başkent Tiran’ın nüfusu 450 bin’dir.

KARADAĞ

 • Yüzölçümü 14 bin kilometre karedir.
 • Nüfusu yaklaşık 650 bindir.
 • Başkent Podgoritsa’nın nüfusu 180 bindir.

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Makedonca’da 4 binden fazla Türkçe kelimenin var olduğunu

1389 Kosova Muharebesinde savaş meydanında Osmanlı Sultanı 1.     Murad Han Şehid edildiğini

1483 Yılında Üsküp’de inşa edilen İshak Bey (Alaca) Camii ismini kubbe bileziğini süsleyen alacalı kalem işi motiflerden aldığını 

520 sene Osmanlı Devleti’nin Üsküp’de hâkimiyet sağladığını 

Zarif sanat işlemeleriyle dikkat çeken Ethem Bey Camii’nin 18. Yüzyılda Arnavutlukta inşa edilen ve Tiran’da günümüze kadar ulaşabilen tek camii olma özelliğini taşıdığını

Avrupa’da ilk tramvay seferinin 1885 yılında Bosna Hersek’in başkentiu Sarajevo kentinde gerçekleştiğini

Mimarisi, kültürü, sokaklarıyla Osmanlı tarihinin izlerini taşıyan Balkanlar’da keşfedilmeyi bekleyen çok şey var.

Balkanlar’da tam 5 ülkeyi keşfediyoruz.

Bosna Hersek,Kosova, Makedonya, Arnavutluk ve Karadağ’ın tarihiyle ve insanı hayran bırakan coğrafyasıyla tanışmak, eşsiz lezzetlerini tatmak isterseniz uzman rehberlerimiz eşliğinde unutulmaz bir seyahat sizleri bekliyor.

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • Air Albania ile İstanbul – Tiran, Tiran – İstanbul ekonomik uçak bileti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Havalimanı karşılama ve uğurlama
 • 4* ve 5* otellerde konaklama
 • Açık büfe sabah kahvaltısı ve akşam yemeği
 • Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
 • Hisar Turizm Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Yerel rehber hizmeti
 • Hisar turizm hediyelikler
 • Rehber Frekans Kulaklığı
 • Araç içi su ikramı
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Müze ve ören yeri girişleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Şahsi harcamalar
 • Yurt dışı çıkış harç pulu
 • Otel ekstraları
 • Öğle yemekleri
 • Programda belirtilmeyen tur ve transferler
 • Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler
 • Türkiye’nin her yerinden bağlantı uçağı ücreti

Proceed Booking