Giriş

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra durumunuzu takip edebilecek, fırsatlardan önceden haberdar olacaksınız ve deneyimlerinizi değerlendirebileceksiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Doğrula*
Adınız*
Soyadınız*
Birth Date*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Hesap oluşturarak and KVKK. plitikamızı kabul etmiş sayılırsınız.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Kayıtlı Mısınız?

Giriş

TUR PROGRAMI

1.Gün –İSTANBUL – KAHİRE (Kabir Ziyaretleri)

İstanbul Havalimanı’ndan Kahire’ye uçuş. Kahire’ye varışımızın ardından ziyaretlerimize başlıyoruz. Dünyanın en etkileyici mezarlık alanlarından biri olan Kahire’nin ölüler şehrini ziyaret ederek; İmam Şafii Hazretleri, Büyük muhaddis ve tebe-i tabiînin büyüklerinden İmam-ı Leys (r.a), İbn-i Hacer-i Askalânî Hazretleri, Rabiatü’l Adeviyye (r.anha), Büyük mutasavvıf Zünnün-i Mısrî hazretleri, Muhammed Hanefi Hazretleri, Ataullah İskenderî Hazretleri, büyük Hanefi fakihi İbn-i Hümam Hazretleri, Cafer-i Sadık (r.a)’ın kızı Saliha (r.anha) Seyyide-i Aişe Seyyide-i Zeynep (Radıyallahü Anha) ve İmam Şa’rani Hazretlerini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından akşam yemeği ve istirahat için otelimize geçiyoruz. Konaklama: Kahire Akşam Yemeği: Otelde açık büfe

2.Gün – KAHİRE – PİRAMİTLER  (Piramitler ve Muiz)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından antik dönem de dünyanın 7 harikasından biri olan Giza Piramitleri ve dünyanın en ünlü ve en zengin müzelerinden birisi olan ayrıca beş bin yıllık tarihe tanıklık eden Kahire Müzesinin gezilmesi. Ardından Kahire’nin en önemli caddesi olan Muizz caddesine giderek tarihin farklı yüzyıllarına bizi taşıyan mimari eserleri sırasıyla inceliyoruz. Bu yapılar arasında birbirinden güzel Sebil-Küttaplar, Memluk Sultanlarına ait devasa Külliyeler, Osmanlı dönemine ait Türkçe Kitabeleri ile camiler ve hanlar bizleri bekliyor olacak. Muizz Caddesini gezdikten sonra Kahire’nin tarihi Çarşısı olan Halil Çarşısı’nın görülmesi ve Hazreti Hüseyin’in başının gömüldüğü Hazreti Hüseyin camisinin ziyaret edilmesinin ardından Ezher Üniversitesini panoramik olarak görüyoruz. Konaklama: Kahire Akşam Yemeği: Otelde açık büfe

3.Gün KAHİRE- İSKENDERİYE

Otelde erken alınan kahvaltının ardından, Kahire’ye yaklaşık 2,5 saat uzaklıkta olan İskenderiye’ye hareket. Akdeniz kıyısında bulunan ve Mısır’ın en büyük ikinci kenti olan İskenderiye aynı zamanda turizm açısından en önemli şehirlerinden biridir. Panoramik İskenderiye şehir turunda antik dönemde dünyanın 7 harikasından bir diğeri olan İskenderiye Feneri’nin kalıntılarından yapılmış Kayıtbay kalesinin gezilmesi. Ardından Ebu’l Abbas el mursi Camii, Büyük İslam şairlerinden efendimize yazdığı Kaside-i Bürde ile gönüllere taht kuran İmam Busayri’nin türbesinin ziyaret edilmesi. İskenderiye Kütüphanesi, Münteze Parkı, Mısır Ulusal Müzesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Turumuzun bitimi ile birlikte erken akşam yemeğimizi İskenderiye’nin ünlü balık restoranlarından birinde alıyoruz. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Konaklama otelimizde. Konaklama: Kahire Akşam Yemeği: Otelde açık büfe

4.Gün – KAHİRE – ŞEHİR TURU

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kahire’ye hakim bir tepede şehrin en güzel manzarasını sunan Kahire Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Bu tepede başta Klasik Osmanlı mimarisi tarzında inşa edilmiş olan Kavalalı Mehmet Ali Paşa Camii haricinde Kalavun camisi gibi birbirinden değerli tarihi yapıları görüyoruz. Ardından Mısır’daki ilk Türk eseri Tulunoğlu Camiini ziyaret ediyor etkileyici mimarisinin detaylarını fotoğraflıyoruz. Akşam yemeğimizi Nil nehri kenarında restoranda alıyoruz. Konaklama: Kahire Akşam Yemeği: Nil kenarında balık menü

5.Gün KAHİRE – ŞARM el ŞEYH

Otelde alacağımız kahvaltının ardından sabah erken saatlerde Sharm’a doğru yola çıkıyoruz. Uçsuz bucaksız çöl manzaraları eşliğinde yapacağımız seyahat sonrasında varışımızla birlikte Tur-ı Sina’yı yakın bir noktadan görüyoruz. Harun Aleyhisselam’ın makamını ziyaret ediyoruz. Turumuzun bitimi ile birlikte Sharm’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte otelimize transfer, odalara yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Konaklama: Şarm Akşam Yemeği: Otelde açık büfe

6.Gün – ŞARM EL ŞEYH

Güne sabahın ilk ışıklarıyla birlikte çölde ATV/Buggy safari turu ile başlayacağız. Safari turumuzun ardından kahvaltı için otelimize geçeceğiz. Kahvaltımızın ardından Panoramik şehir turunda şehri tanıma fırsatı bulacağız. Eskiden bir liman kenti olan Şarm El Şeyh, UNESCO tarafından barış ve güzellik açısından “Dünyanın en iyi şehri” ilan edilmiştir. Diğer bir adıyla “Barış Şehri” olarak da bilinmektedir. İlk durağımız olan Sahabe Camiinde kısa bir mola veriyoruz. 2011 yılında yapımı tamamlanan ve 76 mt uzunluğunda minareye sahip camii görenleri kendine hayran bırakıyor. Panoramik turumuzun ardından Kızıldeniz’in hazinelerini zahmetsizce seyretmek üzere iskelede bekleyen teknemize yerleşiyoruz. Dünyanın en renkli ve en güzel sualtı yaşamına sahip denizlerinden biri olan Kızıldeniz’i tabanı camdan yapılmış bir tekneden izleme fırsatı bulacağız. Keyifli tekne turumuzun ardından otelimize dönüş. Arzu eden misafirlerimiz kendi imkanlarıyla eski şehre ya da Soho Meydanına gidip, Şarm sokaklarında dolaşıp alışveriş yapabilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde Konaklama: Şarm Akşam Yemeği: Otelde açık büfe

7.Gün – ŞARM el ŞEYH-İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden ayrılış ve Sharm Havalimanına hareket. Keyifli turumuzun sonu.

Rehberimiz acentemizin onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

Hizmetlerimiz

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • İstanbul – Kahire, Sharm– İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
 • Turlar esnasında kişi başı 2 adet küçük su (araçlarda mevcut olacaktır)
 • 4* otellerde 6 Gece konaklama
 • Sabah kahvaltıları (6 Adet) ‣ 6 Akşam yemeği (6 Adet)
 • Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Havalimanı ve Güvenlik vergileri
 • Yerel rehber hizmeti
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Mısır Piramitleri Genel Giriş – Kahire Müzesi giriş ücreti – Kayıtbay Kalesi giriş ücreti – Kahire Kalesi – Ölüler Şehri ve İmam Şafi Türbesi – Tolonoğlu Camii – Muizz Caddesi – Sultan Kalavun Mescidi )
 • Yerel Bahşişler
 • ATV/BUGGY Çöl Safari
 • Seascope Seyahat Sağlık Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Şahsi harcamalar
 • İç hat bağlantı ve ilave bagaj ücretleri
 • Otel ekstraları
 • Programda belirtilmeyen tur ve transferler
 • Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler
 • Büyük Piramit (Keops Piramiti) ve (Kefren Piramidi) içine giriş ücretleri
 • Kahire Müzesi Mumyalar Odası giriş ücreti
 • Yurtdışı çıkış harç pulu
 • Mısır Kapıda Vize Ücreti (25 USD)

ÖNEMLİ NOTLAR

Mısır, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için kapıda vize sistemi uygulamaktadır. Mısır’a girişte 25 USD karşılığında kolayca vize alınabilmektedir. Bu ücret tur fiyatımıza dahil edilmemiştir.

Seyahatinizin konforlu geçmesi ve ziyaretlerden tam istifade edebilmeniz için; Seyahatiniz öncesinde istirahat etmeye özen göstermelisiniz.

Seyahate çıkmadan önce pasaportunuzun yanınızda olduğundan emin olmalısınız. (Pasaportunuzun seyahatinizden döneceğiniz tarih itibariyle en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.)

İhtiyaç duyduğunuz ilaçları yanınıza almayı unutmayın.

Otel odasında kullanmak üzere terlik, İhtiyaç halinde kullanmak üzere el çantanızda seccade ve şahsi harcamalarınız için bir miktar döviz bulundurabilirsiniz.

Frekans cihazlar için kablolu kulaklık ve tur esnasında rahat edebilmek için yürüyüş ayakkabısı almalısınız.

Turlarımızda yemekler ilk gün akşam yemeği ile başlayıp son gün sabah kahvaltısıyla sona ermektedir. Ayrıca öğle yemeği servisimiz olmadığı için tur esnasında atıştırmak üzere atıştırmalık yiyecek getirebilirsiniz.

Seyahate çıkmadan önce gideceğiniz şehrin hava durumunu mutlaka kontrol ederek kıyafet tercihinde bulunabilir İhtiyaç halinde şemsiyenizi yanınıza alabilirsiniz.

Yurtdışı çıkış harç pulunu Havalimanı’ndan temin etmeyi unutmayınız.

İç Hat aktarması bulunan yolcularımızın uçuşlarına mutlaka riayet etmesi gerekmektedir. Bağlantılı iç hat uçağı kullanılmadığı zaman yurtdışı bileti de iptal olmaktadır

Yurtdışı uçuşlarımızda uçuş saatinden en az 3 saat önce havalimanında hazır şekilde bulunmanız gerekmektedir

Bagaj hakkınız için kabin bagajı 8 uçak altı bagajı için 30 kilogram sınırı vardır. Bu sınırlar havayolu şirketilerine göre ve uçuş gerçekleştireceğiniz şehre göre değişiklik gösterebilmektedir.

Makas, tırnak makası gibi kesici ve delici maddelerin yanında parfüm ve ilaç gibi sıvı içerikli eşyaların uçağın altındaki bagaja verilmesi gerekmektedir.

Mücbir bir sebep olmadığı müddetçe gezilecek yerler sabit kalmak koşuluyla hava durumu, trafik, uçuş saati ve parkurları gibi sebeplerden dolayı rehberimiz tur akışında ve güzergahında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

TUR ŞARTNAMESİ

UÇAKLAR VE BİLET

 1. Hisar Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir. Bu sebeple tüm seyahat saatlerinin uçuştan 48 saat evvel teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuşla ilgili tüm güncel bilgileri Hisar Turizm şubelerimizden ve ilgili personellerimizden öğrenebilirsiniz.
 2. Tura katılım için Hisar Turizm tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Hisar Turizm sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 3. Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Hisar Turizm’e bildirilmelidir.
 4. Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 30 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Hisar Turizm’in sorumluluğunda değildir.
 5. Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 6. Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Hisar Turizm havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Hisar Turizm hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 7. Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.
 8. Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

OTELLER

 1. Triple odalarda genellikle (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür. Ayrıca Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
 2. Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 3. Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. ( bazı ülkelerde 09:00’dur)

VİZE VE PASAPORT

 1. Hisar Turizm, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Hisar Turizm’in sorumluluğunda değildir.
 2. Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.
 3. Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

TURLAR

 1. Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre turların sırasında ve günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
 2. Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
 3. Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
 4. Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 5. Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

DİĞER HUSUSLAR

 1. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 2. Tura iştirak eden kişilerin; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Hisar Turizm sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

Proceed Booking

Biz Sizi Arayalım Hemen Ara