Giriş

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra durumunuzu takip edebilecek, fırsatlardan önceden haberdar olacaksınız ve deneyimlerinizi değerlendirebileceksiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Doğrula*
Adınız*
Soyadınız*
Birth Date*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Hesap oluşturarak and KVKK. plitikamızı kabul etmiş sayılırsınız.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Kayıtlı Mısınız?

Giriş

TUR PROGRAMI

1.GÜN (AKABE – VADİ RUM)

İstanbul Havalimanında buluşmamızın ardından THY tarifeli uçağı ile Ürdün’ün Kızıldeniz’e açılan kapısı Akabe’ye hareket ediyoruz. Seyahatimize Akabe ile başlıyoruz. Akabe panoromik şehir turumuzun ardından konaklama ve akşam yemeği için kıpkırmızı coğrafyasıyla adeta Mars’ı andıran yapısıyla Vadi Rum’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Vadi Rum’da. Konaklama: Vadi Rum

2.GÜN (VADİ RUM – PETRA)

Otelde aldığımız kahvaltının ardından eşsiz bir çöl manzarasında 4×4 araçlarla keyifli bir çöl safarisi yapıyoruz. Safarimizin ardından dünyanın 7 harikasından biri olan Petra harabelerine hareket ediyoruz. Harun Aleyhisselam’ın kabrini uzaktan görüyoruz. Ayrıca Petra’da Nebatiler döneminden kalma büyük yapıları gördükten sonra akşam yemeği ve istirahat için Petra’daki otelimize geçiyoruz. Konaklama: Petra

3.GÜN (KERAK – MUTE – MEAN)

Otelde aldığımız kahvaltının ardından Mute muharebesinin gerçekleştiği Kerak şehrine doğru hareket ediyoruz. Mute muharebesinin gerçekleştiği mekânı gördükten sonra sahabe-i kiram efendilerimizden Mute muharebesinde şehid olan Zeyd Bin Harise, Cafer Bin Ebu Talib ve Abdullah Bin Ravaha hazretlerini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Selahaddin Eyyubi’nin Kudüs-i Şerif’i fethindeki kritik noktalardan biri olan Kerak Kalesi’ni görüyoruz. İstirahat için Amman’daki otelimize geçiyoruz. Konaklama: Amman

4.GÜN (AMMAN – SALT)

Otelde aldığımız kahvaltının ardından ziyaretlerimize başlıyoruz. Şuayb Aleyhisselam ve Yuşa Aleyhisselam’ı ziyaret ediyoruz. Sahabe-i Kiram hazeratından Hz. Muaz bin Cebel, Hz. Abdurrahman bin Muaz, Hz. Şerhabil bin Hasene, Hz. Abdurrahman bin Avf, Ebu Ubeyde Amir bin Cerrah, Hz. Dırar bin El Ezvar, Hz Amir bin Ebi Vakkas hazretlerini ziyaret ediyoruz. Ardından Kudüs’e hareket ediyoruz. Ürdün kara sınırından Kudüs-i Şerif’e hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kudüs-i Şerif’de. Konaklama: Kudüs-i Şerif

5.GÜN (KUDÜS-İ ŞERİF)

Otelde aldığımız kahvaltının ardından ziyaretimize Miracın basamağı; İlk kıblemiz, ikinci mescidimiz ve üçüncü haremi şerifimiz olan Mescid-i Aksa ile başlıyoruz. Mescidi Aksa arazisini ve içinde bulunan eserleri ziyaret eikten sonra 4.5 kilometrelik muhkem surlarla çevrilmiş ve ecdat yadigari olan kadim Kudüs-i Şerif şehrini ziyaret ediyoruz. Şehrin kapıları, surları, Hazreti Ömer Camii, Burak Duvarı ve pek çok eseri gördükten ve ziyaret ettiken sonra akşam yemeği ve istirahat için otelimize geçiyoruz. Konaklama: Kudüs-i Şerif

6.GÜN (EL HALİL – ERİHA)

Otelde aldığımız kahvaltının ardından ziyaretimize ilk olarak Zeytindağı’ndan başlıyoruz. Kudüs-i Şerif’in ve Mescid-i Aksa’nın en güzel şekilde görüleceği panaromik alandan şehri seyrediyoruz. Ardından Davud Aleyhisselam’ı ziyaret ediyoruz ve İbrahim Aleyhisselam’ın beldesi El Halil şehrine doğru yola çıkıyoruz. El Halil şehrinde İbrahim Aleyhisselam, İshak Aleyhisselam, Yakub Aleyhisselam ve Yusuf Aleyhisselam’ı ziyaret ediyoruz. El Halil ziyaretlerimizin ardından 10 bin yıllık geçmişe sahip kadim şehir Eriha’da Musa Alehisselamı ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve istirahat için otelimize geçiyoruz.

Konaklama: Kudüs-i Şerif

7.GÜN (TELAVİV – YAFA)

Otelde aldığımız kahvaltının ardından Osmanlı’nın şirin sahil kasabası Yafa şehrine doğru yola çıkıyoruz. Yol boyunca 2. Abdülhamid Han’ın yaptırdığı Hicaz demiryolu bizlere eşlik ederken yine 2. Abdülhamid Han tarafından diktirilen narenciye ağaçlarının güzelliği bizlere eşlik ediyor.

Yafa şehri içerisinde bulunan Osmanlı eserlerinden, Mahmudiye Külliyesi, hükumet binası, Süleyman Paşa Çesmesi, Osmanlı topları, Bahriye Camii ve Sultan II. Abdulhamit Han tarafından yaptırılan saat kulesi ziyeret yerlerimiz arasında. Akdeniz’in en güzel sahillerinden biri olan Yafa’da serbest zaman geçiriyoruz. Serbest zamanın ardından Telaviv havalimanına doğru hareket ediyoruz. Pasaport ve valiz işlemlerimizin ardından tarifeli seferle İstanbul’a ulaşıyoruz

Hizmetlerimiz

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul-Akabe / Telaviv-İstanbul uçak bileti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Havalimanı karşılama ve uğurlama
 • 4* Otellerde Kahvaltı dahil 6 gece konaklama
 • Açık büfe sabah kahvaltısı ve akşam yemeği
 • Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
 • Hisar Turizm Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Frekans kulaklık hizmeti
 • Hisar turizm hediyelikler
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Ürdün geçiş ücreti
 • Müze ve ören yeri girişleri (Petra Hariç)
 • Vadi Rum girişi
 • Vadi Rum’da 4×4 araçlaral safari turu
 • Türkiye’nin her yerinden iç hat bağlantısı

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Şahsi harcamalar
 • Otel ekstraları
 • Petra girişi (70 USD) (Toplamda 7 km’lik yürüme parkuru olması sebebi ile Petra’ya giriş isteğe bağlı olarak tura eklenecektir.)
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Programda belirtilmeyen tur ve transferler

ÖNEMLİ NOTLAR

Kudüs-i Şerif turlarımızda, Kudüs-i Şerif ziyareti için gerekli olan vize başvurusu tarafımızca online olarak gerçekleştirilmektedir ancak şirketimiz vize garantisi vermemektedir. Vize reddi gelmesi durumunda 18 USD vize ücreti dışında tüm ücretler iade edilmektedir. Önemli!: Yalnızca THY ile gerçekleştirdiğimiz Kudüs-i Şerif programlarımızda iç hat ücreti hizmetimize dahildir. Diğer tüm destinasyonlarımızda ve programlarımızda iç hat ücretleri fiyata dahil değildir.

THY ile gerçekleştirdiğimiz Kudüs-i Şerif&Ürdün programlarımızda Türkiye’nin her yerinden iç hat bağlantısı tur fiyatımıza dahildir. THY haricinde havayolu firması ile gerçekleştirdiğimiz programlarımızda iç hat bağlantı ücreti fiyatlarımıza dahil değildir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Ürdün’e ise vize başvurusuna ihtiyaç duymadan ziyarette bulunabilmektedir.

Ürdün seyahatimizde Petra giriş ücreti tur fiyatımıza dahil edilmemiştir. Yaklaşık 7 km’lik yürüme parkuru olması sebebiyle isteğe bağlı tutulmuştur.

Seyahatinizin konforlu geçmesi ve ziyaretlerden tam istifade edebilmeniz için; Seyahatiniz öncesinde istirahat etmeye özen göstermelisiniz.

Seyahate çıkmadan önce pasaportunuzun yanınızda olduğundan emin olmalısınız. (Pasaportunuzun seyahatinizden döneceğiniz tarih itibariyle en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.)

İhtiyaç duyduğunuz ilaçları yanınıza almayı unutmayın.

Otel odasında kullanmak üzere terlik, İhtiyaç halinde kullanmak üzere el çantanızda seccade ve şahsi harcamalarınız için bir miktar döviz bulundurabilirsiniz.

Frekans cihazlar için kablolu kulaklık ve tur esnasında rahat edebilmek için yürüyüş ayakkabısı almalısınız.

Turlarımızda yemekler ilk gün akşam yemeği ile başlayıp son gün sabah kahvaltısıyla sona ermektedir. Ayrıca öğle yemeği servisimiz olmadığı için tur esnasında atıştırmak üzere atıştırmalık yiyecek getirebilirsiniz.

Seyahate çıkmadan önce gideceğiniz şehrin hava durumunu mutlaka kontrol ederek kıyafet tercihinde bulunabilir İhtiyaç halinde şemsiyenizi yanınıza alabilirsiniz.

Yurtdışı çıkış harç pulunu Havalimanı’ndan temin etmeyi unutmayınız.

İç Hat aktarması bulunan yolcularımızın uçuşlarına mutlaka riayet etmesi gerekmektedir. Bağlantılı iç hat uçağı kullanılmadığı zaman yurtdışı bileti de iptal olmaktadır

Yurtdışı uçuşlarımızda uçuş saatinden en az 3 saat önce havalimanında hazır şekilde bulunmanız gerekmektedir

Bagaj hakkınız için kabin bagajı 8 uçak altı bagajı için 30 kilogram sınırı vardır. Bu sınırlar havayolu şirketilerine göre ve uçuş gerçekleştireceğiniz şehre göre değişiklik gösterebilmektedir.

Makas, tırnak makası gibi kesici ve delici maddelerin yanında parfüm ve ilaç gibi sıvı içerikli eşyaların uçağın altındaki bagaja verilmesi gerekmektedir.

Mücbir bir sebep olmadığı müddetçe gezilecek yerler sabit kalmak koşuluyla hava durumu, trafik, uçuş saati ve parkurları gibi sebeplerden dolayı rehberimiz tur akışında ve güzergahında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

TUR ŞARTNAMESİ

UÇAKLAR VE BİLET

 1. Hisar Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir. Bu sebeple tüm seyahat saatlerinin uçuştan 48 saat evvel teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuşla ilgili tüm güncel bilgileri Hisar Turizm şubelerimizden ve ilgili personellerimizden öğrenebilirsiniz.
 2. Tura katılım için Hisar Turizm tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Hisar Turizm sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 3. Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Hisar Turizm’e bildirilmelidir.
 4. Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 30 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Hisar Turizm’in sorumluluğunda değildir.
 5. Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 6. Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Hisar Turizm havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Hisar Turizm hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 7. Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.
 8. Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

OTELLER

 1. Triple odalarda genellikle (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür. Ayrıca Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
 2. Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 3. Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. ( bazı ülkelerde 09:00’dur)

VİZE VE PASAPORT

 1. Hisar Turizm, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Hisar Turizm’in sorumluluğunda değildir.
 2. Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.
 3. Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

TURLAR

 1. Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre turların sırasında ve günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
 2. Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
 3. Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
 4. Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 5. Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

DİĞER HUSUSLAR

 1. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 2. Tura iştirak eden kişilerin; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Hisar Turizm sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

Seyahatinizin konforlu geçmesi ve ziyaretlerden tam istifade edebilmeniz için; Seyahatiniz öncesinde istirahat etmeye özen göstermelisiniz.

Seyahate çıkmadan önce pasaportunuzun yanınızda olduğundan emin olmalısınız. (Pasaportunuzun seyahatinizden döneceğiniz tarih itibariyle en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.)

İhtiyaç duyduğunuz ilaçları yanınıza almayı unutmayın.

Otel odasında kullanmak üzere terlik, İhtiyaç halinde kullanmak üzere el çantanızda seccade ve şahsi harcamalarınız için bir miktar döviz bulundurabilirsiniz.

Frekans cihazlar için kablolu kulaklık ve tur esnasında rahat edebilmek için yürüyüş ayakkabısı almalısınız.

Turlarımızda yemekler ilk gün akşam yemeği ile başlayıp son gün sabah kahvaltısıyla sona ermektedir. Ayrıca öğle yemeği servisimiz olmadığı için tur esnasında atıştırmak üzere atıştırmalık yiyecek getirebilirsiniz.

Seyahate çıkmadan önce gideceğiniz şehrin hava durumunu mutlaka kontrol ederek kıyafet tercihinde bulunabilir İhtiyaç halinde şemsiyenizi yanınıza alabilirsiniz.

Yurtdışı çıkış harç pulunu Havalimanı’ndan temin etmeyi unutmayınız.

İç Hat aktarması bulunan yolcularımızın uçuşlarına mutlaka riayet etmesi gerekmektedir. Bağlantılı iç hat uçağı kullanılmadığı zaman yurtdışı bileti de iptal olmaktadır

Yurtdışı uçuşlarımızda uçuş saatinden en az 3 saat önce havalimanında hazır şekilde bulunmanız gerekmektedir

Bagaj hakkınız için kabin bagajı 8 uçak altı bagajı için 30 kilogram sınırı vardır. Bu sınırlar havayolu şirketilerine göre ve uçuş gerçekleştireceğiniz şehre göre değişiklik gösterebilmektedir.

Makas, tırnak makası gibi kesici ve delici maddelerin yanında parfüm ve ilaç gibi sıvı içerikli eşyaların uçağın altındaki bagaja verilmesi gerekmektedir.

Mücbir bir sebep olmadığı müddetçe gezilecek yerler sabit kalmak koşuluyla hava durumu, trafik, uçuş saati ve parkurları gibi sebeplerden dolayı rehberimiz tur akışında ve güzergahında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Proceed Booking