Giriş

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra durumunuzu takip edebilecek, fırsatlardan önceden haberdar olacaksınız ve deneyimlerinizi değerlendirebileceksiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Doğrula*
Adınız*
Soyadınız*
Birth Date*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Hesap oluşturarak and KVKK. plitikamızı kabul etmiş sayılırsınız.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Kayıtlı Mısınız?

Giriş

TUR PROGRAMI

1.GÜN ( İSTANBUL – YAFA – KUDÜS-İ ŞERİF )
İstanbul Havalimanı Dıs hatlar gidis terminali, Türk Havayolları Tel Aviv kontuarı önünde buluşuyoruz. Türk Hava Yolları tarifeli uçağıyla Tel Aviv’e varış. Pasaport ve vize kontrol işlemlerinden sonra Osmanlı’nın şirin sahil kasabası Yafa şehrine doğru yola çıkıyoruz. Yol boyunca 2. Abdülhamid Han’ın yaptırdığı Hicaz demiryolu bizlere eşlik ederken yine 2. Abdülhamid Han tarafından diktirilen narenciye ağaçlarının güzelliği bizlere eşlik ediyor.

Yafa şehri içerisinde bulunan Osmanlı eserlerinden, Mahmudiye Külliyesi, hükumet binası, Süleyman Paşa Çesmesi, Osmanlı topları, Bahriye Camii ve Sultan II. Abdulhamit Han tarafından yaptırılan saat kulesi ziyeret yerlerimiz arasında. Akdeniz’in en güzel sahillerinden biri olan Yafa’da serbest zaman geçiriyoruz. Serbest zamanın ardından Kudüs-i Şerif’e doğru yola çıkıyoruz. Kudüs-i Şerif’de ilk durağımız Mescid-i Aksa. Ziyaretimizin ardından akşam yemeği ve istirahat için otele geçiyoruz.

Konaklama: Kudüs-i Şerif

2.GÜN ( KUDÜS-İ ŞERİF )

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiyoruz. Namazımızın ardından kahvaltı ve istirahat için otele geçiyoruz. İstirahatimizin ardından Kudüs-i Şerif ziyaretlerimize başlıyoruz. Kudüs-i Şerif’de medfun sahabe-i Kiram’dan ve Kudüs-i Şerif’in ilk Müslüman yöneticilerinden Şeddad Bin Evs Hazretleri ve Kudüs-i Şerif’in ilk kadısı ve imamı olan Ubade Bin Samit Hazretlerini ziyaret ediyoruz.

Mescid-i Aksa içerisinde bulunan Mescid-i Mervanî, Mescid-i Kadim ve Burak Mescidi’ni ziyaret ettikten sonra Cuma namazı için hazırlık ve serbest vakit. Cuma namazımızın ardından Kıble Mescidi ve Kubbetü’s Sahra’yı ziyaret ediyoruz. Kudüs-i Şerif şehri içerisindeki ziyaretlerimizle devam ediyoruz.

Hz. Ömer Camii, Burak duvarı ve şehir içi ziyaretlerimizi yaptıktan sonra Mescid-i Aksa’ya geliyoruz. Yatsı namazımızın ardından akşam yemeği ve istirahat için otele geçiyoruz.

Konaklama: Kudüs-i Şerif

3.GÜN ( KUDÜS-İ ŞERİF – EL HALİL – ERİHA )

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiyoruz. Ardından kahvaltı ve istirahat için otelimize geliyoruz. İstirahatimizin ardından ziyaretlerimize başlamak üzere El Halil şehrine doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız Halhul kasabası. Burada Yunus Aleyhisselam’ın makamını ziyaret ediyoruz ve El Halil şehrinde bulunan Halilurrahman Camii’ne gidiyoruz.

Burada medfun İbrahim Aleyhisselam , İshak Aleyhisselam, Yakup Aleyhisselam ve Yusuf Aleyhisselam’ın kabr-i şeriflerini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Eriha şehrine doğru yola çıkıyoruz. Eriha’da Musa Aleyhisselam’ın kabri şerifini ziyaret ediyoruz. Ardından Lut Aleyhisselam’ın kavminin helak edildiği Lut gölünü hakim bir noktadan görüyoruz. Eriha şehrinde alışveriş için serbest vaktin ardından akşam yemeği ve istirahat için otele geçiyoruz.

Konaklama: Kudüs-i Şerif

4.GÜN ( KUDÜS-İ ŞERİF – ZEYTİN DAĞI – İSTANBUL )

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiyoruz. Namazımızın ardından kahvaltı ve istirahat için otele geçiyoruz. İstirahatimizin ardından Zeytindağı’na çıkıyoruz. Zeytindağı’nda Kudüs-i Şerif’i görüyoruz ve Selman-ı Farisi hazretleriyle Rabiatü’l Adeviyye hazetlerini ziyaret ediyoruz.

Ardından Davut Aleyhisselam’ın kabri şerifi’nin bulunduğu mekana doğru hareket ediyoruz. Buradaki ziyaretlerimizin ardından havalimanına hareket ediyoruz. Pasaport ve valiz işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları tarifeli uçağıyla İstanbul’a varıyoruz.

Hizmetlerimiz

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İstanbul-Telaviv / Telaviv-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Türkiyenin her yerinden iç hat bağlantısı
 • Havalimanı karşılama ve uğurlama, 4* otellerde konaklama
 • Açık büfe 3 sabah kahvaltısı ve 3 akşam yemeği
 • İsrail vizesi ve servis ücreti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Tur boyunca kullanılacak lüks transfer hizmeti
 • Hisar Turizm Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Hisar Turizm hediyelikler
 • Araç içi su ikramı
 • Rehber kulaklık hizmeti
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Müze ve ören yeri girişleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Şahsi harcamalar
 • Otel ve bagaj ekstraları
 • Programda belirtilmeyen tur ve transferler
 • Öğle yemekleri
 • İlk gün kahvaltı ve son gün akşam yemeği
 • Yurt dışı çıkış harç pulu

ÖNEMLİ NOTLAR

Kudüs-i Şerif turlarımızda, Kudüs-i Şerif ziyareti için gerekli olan vize başvurusu tarafımızca online olarak gerçekleştirilmektedir ancak şirketimiz vize garantisi vermemektedir. Vize reddi gelmesi durumunda 18 USD vize ücreti dışında tüm ücretler iade edilmektedir. Yeşil pasaportlu yolcularımız vizeden muaftırlar.

THY ile gerçekleştirdiğimiz Kudüs-i Şerif programlarımızda Türkiye’nin her yerinden iç hat bağlantısı tur fiyatımıza dahildir. THY haricinde havayolu firması ile gerçekleştirdiğimiz programlarımızda iç hat bağlantı ücreti fiyatlarımıza dahil değildir.

Önemli!: Yalnızca THY ile gerçekleştirdiğimiz Kudüs-i Şerif programlarımızda iç hat ücreti hizmetimize dahildir. Diğer tüm destinasyonlarımızda ve programlarımızda iç hat ücretleri fiyata dahil değildir.

Seyahatinizin konforlu geçmesi ve ziyaretlerden tam istifade edebilmeniz için; Seyahatiniz öncesinde istirahat etmeye özen göstermelisiniz.

Seyahate çıkmadan önce pasaportunuzun yanınızda olduğundan emin olmalısınız. (Pasaportunuzun seyahatinizden döneceğiniz tarih itibariyle en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.)

İhtiyaç duyduğunuz ilaçları yanınıza almayı unutmayın.

Otel odasında kullanmak üzere terlik, İhtiyaç halinde kullanmak üzere el çantanızda seccade ve şahsi harcamalarınız için bir miktar döviz bulundurabilirsiniz.

Frekans cihazlar için kablolu kulaklık ve tur esnasında rahat edebilmek için yürüyüş ayakkabısı almalısınız.

Turlarımızda yemekler ilk gün akşam yemeği ile başlayıp son gün sabah kahvaltısıyla sona ermektedir. Ayrıca öğle yemeği servisimiz olmadığı için tur esnasında atıştırmak üzere atıştırmalık yiyecek getirebilirsiniz.

Seyahate çıkmadan önce gideceğiniz şehrin hava durumunu mutlaka kontrol ederek kıyafet tercihinde bulunabilir İhtiyaç halinde şemsiyenizi yanınıza alabilirsiniz.

Yurtdışı çıkış harç pulunu Havalimanı’ndan temin etmeyi unutmayınız.

İç Hat aktarması bulunan yolcularımızın uçuşlarına mutlaka riayet etmesi gerekmektedir. Bağlantılı iç hat uçağı kullanılmadığı zaman yurtdışı bileti de iptal olmaktadır

Yurtdışı uçuşlarımızda uçuş saatinden en az 3 saat önce havalimanında hazır şekilde bulunmanız gerekmektedir

Bagaj hakkınız için kabin bagajı 8 uçak altı bagajı için 30 kilogram sınırı vardır. Bu sınırlar havayolu şirketilerine göre ve uçuş gerçekleştireceğiniz şehre göre değişiklik gösterebilmektedir.

Makas, tırnak makası gibi kesici ve delici maddelerin yanında parfüm ve ilaç gibi sıvı içerikli eşyaların uçağın altındaki bagaja verilmesi gerekmektedir.

Mücbir bir sebep olmadığı müddetçe gezilecek yerler sabit kalmak koşuluyla hava durumu, trafik, uçuş saati ve parkurları gibi sebeplerden dolayı rehberimiz tur akışında ve güzergahında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

TUR ŞARTNAMESİ

UÇAKLAR VE BİLET

 1. Hisar Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir. Bu sebeple tüm seyahat saatlerinin uçuştan 48 saat evvel teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuşla ilgili tüm güncel bilgileri Hisar Turizm şubelerimizden ve ilgili personellerimizden öğrenebilirsiniz.
 2. Tura katılım için Hisar Turizm tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Hisar Turizm sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 3. Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Hisar Turizm’e bildirilmelidir.
 4. Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 30 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Hisar Turizm’in sorumluluğunda değildir.
 5. Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 6. Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Hisar Turizm havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Hisar Turizm hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 7. Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.
 8. Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

OTELLER

 1. Triple odalarda genellikle (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür. Ayrıca Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
 2. Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 3. Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. ( bazı ülkelerde 09:00’dur)

VİZE VE PASAPORT

 1. Hisar Turizm, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Hisar Turizm’in sorumluluğunda değildir.
 2. Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.
 3. Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

TURLAR

 1. Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre turların sırasında ve günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
 2. Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
 3. Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
 4. Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 5. Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

DİĞER HUSUSLAR

 1. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 2. Tura iştirak eden kişilerin; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Hisar Turizm sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

Proceed Booking