Giriş

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra durumunuzu takip edebilecek, fırsatlardan önceden haberdar olacaksınız ve deneyimlerinizi değerlendirebileceksiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Doğrula*
Adınız*
Soyadınız*
Birth Date*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Hesap oluşturarak and KVKK. plitikamızı kabul etmiş sayılırsınız.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Kayıtlı Mısınız?

Giriş

TUR PROGRAMI

1.GÜN (İSTANBUL – TAHRAN – REY)
Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden kısmında buluşuyoruz. Check-in, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Meşhed’e hareket ediyoruz. Sabah erken uçuşla Tehran şehirine iniyoruz. İnişimizle birlikte Rey şehrini ziyaret ediyoruz. Sultan Tuğrul Kulesi, Azadi Meydanı ve meşhur Gülistan Sarayı ziyaret yerlerimiz arasında. Ziyaretlerimizin ardından akşam yemeği ve istirahat için otelimize geçiyoruz.
Konaklama: Tahran

2.GÜN (TAHRAN – BİSTAM)
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Bistam şehrine hareket ediyoruz. Eş-Şeyh Ebu’l-Hasan El-Harakânî (K.S.) hazretlerinin makamını ve Ebû Yezîd Tayfûr El-Bestâmî (K.S.) hazretlerini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından akşam yemeği ve istirahat için otelimize geçiyoruz.
Konaklama: Bistam

3.GÜN (BİSTAM – SADYAH – MEŞHED)
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Nişabur şehrine hareket ediyoruz. Tarihi Selçuklu Sadyah Şehri, Tezkiretü’l Evliya eserinin müellifi Feridüddin-i Attar (r.a)  kabrini ziyaret sonrası Meşhed şehrine doğru hareket ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından akşam yemeği ve istirahat için otelimize geçiyoruz.
Konaklama: Meşhed

4.GÜN (MEŞHED – TUS – ŞİRAZ)
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Tus şehrine hareket ediyoruz. Tus şehri gezimizde İran’ın ünlü yazarı Firdevsi’nin Kabri, Haruniye Medresesi, İmam-ı Gazali (r.a) Kabri ve Farmed Köyü’nde Hz. Ebû Ali-i Fâremedî (ks.)’nin Kabri’ni ziyareti. Ziyaretlerimizin ardından Meşhed’e geri dönüyoruz. Meşhed havalimanından iç hat uçuşuyla Şiraz’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve istirahat için otelimize geçiyoruz.
Konaklama: Şiraz

5.GÜN (ŞİRAZ)
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Şiraz şehir turumuzda, Nasır El Mülk Camisi, İrem Bağı, Hafız-ı Şirazî ve Sadi Sirazî Türbelerini ziyaret ediyoruz. Kerim Han Kalesi (dışarıdan), ünlü şairler Moshir Sarayı ve Vekil Hamamı görülecek yerler arasındadır. Ziyaretlerimizin ardından akşam yemeği ve istirahat için otelimize geçiyoruz.
Konaklama: Şiraz

6.GÜN (ŞİRAZ – İSFAHAN)
Otelde alacağımız kahvaltının ardından tarihi Persepolis Şehrini ziyaret ediyoruz. Şiraz’ın 45 kilometre kuzeyinde yer alan bu antik kenti ve 5 kilometre yakınındaki Nakşi Rüstem’i gördükten sonra İsfahan’a doğru hareket ediyoruz. İsfahan şehrine vardıktan sonra 33 gözlü meşhur köprüyü görüyoruz. Ziyaretlerimizin ardından akşam yemeği ve istirahat için otelimize geçiyoruz.
Konaklama: İsfahan

7.GÜN (İSFAHAN)
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Minar Conban (Titreyen Minareler),  Büyük Selçuklu İmparatorluğu’nun Veziri Nizamül Mülk ve Büyük Selçuklu İmparatorluğu’nun hükümdarı Melik Şah’ın ve eşi Terken Hatun’un Kabirleri, Chehel Sütun (Kırk Sütun) Sarayı, Nakş-ı Cihan Meydanı’nda Ali Kapu Sarayı ve Şah Camisi göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından serbest zamanı müteakip akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.
Konaklama: İsfahan

8.GÜN (İSFAHAN – KAŞAN – TAHRAN – İSTANBUL)
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kaşan şehrine doğru hareket ediyoruz. İran’ın en güzel evlerine sahip Kaşan’da meşhur Boricerdi Evi’nin görülmesinin ardından UNESCO dünya mirası listesine kayıtlı Fiin Bahçesi’ni görüyoruz. Gezilerimizin ardından Tahran’a hareket ediyoruz. Tahran Havalimanı’ndan İstanbul’a hareket ediyoruz.

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • İstanbul – Tahran / Tahran – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Havalimanı karşılama ve uğurlama
 • 4 yıldızlı otelde konaklama
 • Açık büfe sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri.
 • Hisar Turizm Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Rehber kulaklık hizmeti
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Müze ve ören yeri girişleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Şahsi harcamalar
 • İç hat bağlantı ve ilave bagaj ücretleri
 • Otel ekstraları
 • Programda belirtilmeyen tur ve transferler
 • Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler
 • Öğlen yemekleri
 • Yurtdışı çıkış harç pulu

ÖNEMLİ NOTLAR

Seyahate çıkacağınız pasaportunuzun geçerlilik süresinin tur bitim tarihinden itibaren en az 6 süresinin bulunduğuna dikkat ediniz.

Mücbir bir sebep olmadığı müddetçe gezilecek yerler sabit kalmak koşuluyla hava durumu, trafik, uçuş saati ve parkurları gibi sebeplerden dolayı rehberimiz tur akışında ve güzergahında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 

TUR ŞARTNAMESİ

UÇAKLAR VE BİLET

 1. Hisar Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir. Bu sebeple tüm seyahat saatlerinin uçuştan 48 saat evvel teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuşla ilgili tüm güncel bilgileri Hisar Turizm şubelerimizden ve ilgili personellerimizden öğrenebilirsiniz.
 2. Tura katılım için Hisar Turizm tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Hisar Turizm sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 3. Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Hisar Turizm’e bildirilmelidir.
 4. Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 30 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Hisar Turizm’in sorumluluğunda değildir.
 5. Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 6. Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Hisar Turizm havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Hisar Turizm hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 7. Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.
 8. Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

OTELLER

 1. Triple odalarda genellikle (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür. Ayrıca Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
 2. Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 3. Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. ( bazı ülkelerde 09:00’dur)

VİZE VE PASAPORT

 1. Hisar Turizm, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Hisar Turizm’in sorumluluğunda değildir.
 2. Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.
 3. Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

TURLAR

 1. Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre turların sırasında ve günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
 2. Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
 3. Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
 4. Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 5. Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

DİĞER HUSUSLAR

 1. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 2. Tura iştirak eden kişilerin; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Hisar Turizm sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

Proceed Booking

Biz Sizi Arayalım Hemen Ara