Giriş

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra durumunuzu takip edebilecek, fırsatlardan önceden haberdar olacaksınız ve deneyimlerinizi değerlendirebileceksiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Doğrula*
Adınız*
Soyadınız*
Birth Date*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Hesap oluşturarak and KVKK. plitikamızı kabul etmiş sayılırsınız.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Kayıtlı Mısınız?

Giriş

HİNDİSTAN

1.GÜN ( İSTANBUL - DELHİ - CHANDİGARH )

İstanbul Havalimanı THY kontuvarı önünde buluşuyoruz. Pasaport kontrol işlemlerinin ardından Delhi’ye hareket ediyoruz. Delhi’ye varışımızla birlikte bizleri bekleyen özel otobüsümüzle Chandigarh’a hareket ediyoruz. Chandigarh’ta otelimizde alacağımız akşam yemeğinin ardından istirahat ve serbest zaman.

2.GÜN ( CHANDİGARH - SERHEND - DELHİ )

Otelde alınan kahvaltının ardından ziyaretimize Serhend ile başlıyoruz. İmam-ı Rabbani Ahmed-i Faruk-i Serhendî Hazretlerini ziyaret ediyoruz. Ardından Muhammed Ma’sum Hazretleri ve Seyfeddin Arif Hazretlerini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Akşam yemeği ve konaklama için Delhi’deki otelimize geçiyoruz.

3.GÜN ( DELHİ )

Sabah kahvaltımızın ardından Hace Muhammed Baki Billah hazretleri, Muhammed Nuru’l Bedvanî Hazretleri, Şemsüddin Habibullah Mirza can-ı Canan Hazretleri, Abdullah-ı Dehlevi Hazretleri, Hafız Ebu Said Sahib Hazretleri’ni ziyaret ediyoruz.

Babür mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan ve 15. yüzyılda Şah Cihan tarafından inşa ettirilmiş olan ve 5 binden fazla insanın çalışarak inşa ettiği Cuma Mescidini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Delhi’deki otelimiz geçiyoruz. Akşam yemeği ve istirahat Delhi’de.

4.GÜN ( DELHİ - AGRA )

Sabah kahvaltımızın ardından ziiyaretimize Delhi’nin en ikonik yapılarından biri olan Kutub Minar ile başlıyoruz. Kutub Minar 800 yıldan uzun bir süredir Hindistan’da var olan en kadim islam eserlerinden biri olma özelliğini taşıyor.

72 metre uzunluğunda kırmızı tuğlalardan inşa edilmiş bu minare aynı zamanda Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Bu eşsiz yapının ardından ziyaretimize Ludigard Parkı görüyoruz. Nizamüddin Evliya Hazretlerini ziyaret ediyoruz. Bir miktar serbest zamanın ardından Agra’ya doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve istirahat için Agra’daki otelimize geçiyoruz.

5.GÜN ( AGRA - JAİPUR )

Sabah kahvaltımızın ardından ziyaretlerimize dünyanın 7 harika eserlerinden biri olan ve Mimar Sinan’ın talebelerinin eseri olan meşhur Tac Mahal’i görüyoruz. Bembeyaz rengi, muhabbetin timsali ve eşsiz mimarisiyle Tac Mahal’i keşfediyoruz. Yine Babür imparatorluğu tarafından inşa edilmiş 16. yüzyıl eseri olan Agra Kalesine çıkıyoruz. 9 metre genişliği 22 metre yüksekliğindeki iç duvarıyla bütün haşmetini gösteren kaleyi keşfediyoruz.

Ardından Hindistan’ın gözde mekanlarından biri olan aynı zamanda doğal güzellikleriyle mimari eserlerinin harika bir uyum içinde olduğu Fatehpur Sıkri’yi görüyoruz. Bu bölgede Selim Çişt Hazretlerini ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için Jaipur’daki otelimize geçiyoruz.

6.GÜN ( JAİPUR - DELHİ )

Sabah kahvaltımızın ardından tarihi Jaipur şehrini keşfe başlıyoruz. Jaipur’un simgelerinden biri sayılan tarihi Amber Kalesi’ni görüyoruz. Su havuzları, benzersiz mimarisi ve eşsiz dokusuyla Jaipur’da fillerle seyahat ediyoruz. Fil turumuzun ardından Jantan Mantar’a hareket ediyoruz.

Jantan Mantar’da tarihi astronomi merkezini gördükten sonra Delhi’ye doğru hareket ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından akşam yemeğimizi alıyoruz. Delhi’ye doğru hareket ediyoruz.

7.GÜN ( DELHİ )

Delhi havalimanında pasaport ve valiz işlermlerinin ardından THY İstanbul tarifeli seferiyle İstanbul’a hareket ediyoruz.

Farklı kültürlerin ve medeniyetlerin renkli bir mozaiği olan Hindistan’ı keşfetmeye, İslam mimarisinin en önemli eserlerinde biri olan, aşkın tecessüm etmiş hali Tac Mahal’in büyüleyici iklimine uğramaya, Serhend şehrinde İmam Rabbani Hazretleri başta olmak üzere Silsile -i Sadatı Nakşibendiye’den 8 mübarek zâtın kabirlerini ve Cuma Camii’sini bizimle ziyaret etmeye var mısınız?

RAKAMLARLA HİNDİSTAN

Dünya nüfusunun yaklaşık %17’sine ev sahipliği yapan, 1.4 milyardan fazla nüfusa sahip dünyanın en kalabalık birinci ülkesidir.

28 eyalet ve 8 birlik bölgesinden oluşmaktadır.

Hindistan’da 22 resmi dili vardır.

3.28 milyon kilometrekarelik yüzölçümü ile dünyanın en kalabalık ülkesidir.

Ganj nehri olmak üzere ülkede 10.000’den fazla nehir bulunmaktadır.

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

 • Hindistan, dünyanın en eski medeniyetlerinden birine ev sahipliği yapmaktadır. Hindistan’ın tarih öncesi dönemleri, yaklaşık 5.000 yıl öncesine kadar uzanmaktadır.
 • Hindistan, dünyanın en kalabalık ikinci ülkesidir ve yaklaşık 1,3 milyarlık bir nüfusa sahiptir. Ülkenin etnik çeşitliliği oldukça zengindir.
 • Hindistan, dünyanın en büyük Müslüman nüfusuna sahip ülkelerden biridir. Bugün Hindistan’da yaklaşık 200 milyon Müslüman yaşamaktadır.
 • 16. yüzyılda kurulan Babür İmparatorluğu, Hindistan’ın İslam hükümdarlığının en parlak dönemlerinden birini temsil eder. Büyük Mughal İmparatoru Babür Şah tarafından kurulan bu imparatorluk, sanat, edebiyat ve mimaride büyük eserlere imza aı. Tac Mahal gibi dünya çapında ün kazanmış eserler bu dönemde inşa edildi.

Farklı kültürlerin harmanlandığı, rengarenk mimarisi ve sıra dışı atmosferiyle Hindistan’da keşfedilmeyi bekleyen çok şey var…

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • THY ile İstanbul-Delhi / Delhi-İstanbul uçak bileti
 • 5 gece 4* otellerde konaklama
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler Havalimanı karşılama ve uğurlama
 • Açık büfe 6 sabah kahvaltısı ve 6 akşam yemeği
 • Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
 • Hisar Turizm Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Yerel rehber hizmeti
 • Hisar turizm hediyelikleri
 • Araç içi su ikramı
 • Rehber kulaklık hizmeti
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Müze ve ören yeri girişleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Şahsi harcamalar
 • Otel ekstraları
 • Öğle Yemekleri
 • Programda belirtilmeyen tur ve transferler
 • Yurt dışı çıkış harç pulu
 • Şahsi harcamalar
 • Hindistan vizesi
 • Türkiye’nin her yerinden bağlantı uçağı

Proceed Booking