Giriş

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra durumunuzu takip edebilecek, fırsatlardan önceden haberdar olacaksınız ve deneyimlerinizi değerlendirebileceksiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Doğrula*
Adınız*
Soyadınız*
Birth Date*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Hesap oluşturarak and KVKK. plitikamızı kabul etmiş sayılırsınız.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Kayıtlı Mısınız?

Giriş

TUR PROGRAMI

1.GÜN ( İSTANBUL – SARAYBOSNA )

İstanbul Havalimanı’nda buluşmamızın ardından, pasaport ve valiz işlemlerimizi tamamlıyor ve tarifeli seferle Saraybosna’ya varıyoruz.

İlk ziyaret mekanımız elim Bosna Savaşı şehitleri. Şehitlik ziyaretimizin ardından şehir merkezine doğru geçiyoruz. Tarihi Başçarşı bütün samimiyetiyle karşılıyor bizleri. Saraybosna’nın kadim eserlerinden; Kurşunlu Medresesi, Gazi Hüsrev Bey Camii, Kurşunlu Han, Hüsrev Bey Bezistanı, Hüsrev Bey Hamamı, Rüstem Pasa Bezistanı ziyaret yerlerimiz arasında. Bosna Savaşı’nda günlerce yanan ve binlerce yazma eserin yok edildiği Viyeçnitsa Kütüphanesi’ni görüyoruz. Osmanlı’nın da kullandığı ezani saate göre çalışan saat kulesi, Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Camii ve Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin Köprüsü ile ziyaretimizi tamamlıyoruz. Akşam yemeği ve istirahat için otelimize geçiyoruz. Konaklama: Saraybosna

2.GÜN ( SARAYBOSNA – KONJIC – JABLANICA – MOSTAR – BLAGAY – POÇITEL )

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Mostar’a hareket ediyoruz. Mostar yolu üzerinde ilk molamızı Konjic (Konyitz) şehrinde veriyoruz. Osmanlı’dan günümüze kadar ulaşan meşhur Konjic (Konyitz) köprüsünü görüyor ve Neretva nehri kanarında vakit geçiyoruz. Ardından Jablanica (Yablanitza) yolu üzerinden tarihi Türk köyü Poçitel’e hareket ediyoruz. Poçitel köyünün tepesinde yer alan kaleye çıkarak buradan Neretva Nehrini ve eşsiz manzaraya renk katan Osmanlı mimarisiyle inşa edilmiş evleri görüyoruz. Daha sonra 550 yıldır ayakta duran Alperenler Tekkesi’ni ziyaret ediyor ve kaynağına hala ulaşılamamış Buna Nehri kıyısında bu doğa harikası ve mimari zenginliği seyrederek serbest zaman geçiriyoruz. Serbest zamanın ardından UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Mostar’a hareket ediyoruz.

Mostar şehrinde Bosna tarihinde efsaneleşen tarihi Mostar Köprüsü’nü görüp, eski şehrin kaybolmayan ve yıpranmayan eserlerinden tarihi Koski Mehmet Bey camiisinden Mostar’ı seyrediyoruz. Alışveriş için serbest zamanın ardından belirlenen saatte Saraybosna şehrine dönmek için toplanıyoruz. Aksam yemeği ve istirahat için otelimize geçiyoruz. Konaklama: Saraybosna

3.GÜN ( SARAYBOSNA – AHMİÇ KÖYÜ – TRAVNİK – YAYÇE )

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından vezirler şehri olarak bilinen Travnik’e doğru yola çıkıyoruz. Travnik’e varmadan önce savaş sırasında birçok insanın şehit edildiği Ahmetçik Köyü’nü ziyaret ediyor ve ardından Travnik’e varıyoruz. Tarihi dokusu korunmuş Travnik sokaklarını görüyor ve şehre hakim noktada bulunan Travnik kalesinden şehri seyrediyoruz. Buradaki serbest zamanımızın ardından 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesini ve Fatih Sultan Mehmet Han’ın su içtiği Plava Voda’yı (Göksu) ziyaret ediyoruz. Göksu ziyaretimizin ardından Jajce’ye hareket ediyoruz. Ortaçağ Avrupa mimarisinin özelliklerini taşıyan bir şehir olan Jajce’de ilk durağımız şehre hakim noktada duran Jajce Kalesi. Buradan Avrupa’nın en büyük şelalerinden Pliva Şelalesini görüyoruz ve yine bu şelaleyle beslenen Pliva Gölü’nde zaman geçiriyoruz. Bu esşiz manzaralarda verilen serbest zamanın ardından Saraybosna şehrine gitmek için yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve istirahat için otelimize geçiyoruz. Konaklama: Saraybosna

4.GÜN ( SARAYBOSNA – VRELO BOSNA – İSTANBUL )

Otelde alınan kahvaltının ardından Saraybosna turumuza başlıyoruz. Savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı Umut Tüneli’ni ve savaş sonrası yapılan müzeyi ziyaret ediyoruz. Ardından Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’da (Bosna Nehri’nin kaynağı) huzurlu bir gezintiye çıkıyoruz.

Tarihi Rimski köprüsünü gördükten sonra alışveriş için Saraybosna’nın merkezi Başçarsı’ya hareket ediyoruz. Serbest zamanımızın ardından Havalimanına gidiyoruz. Pasaport ve valiz işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket ediyoruz.

Hizmetlerimiz

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul-Saraybosna gidiş dönüş bileti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Havalimanı karşılama ve uğurlama
 • 4* otellerde konaklama
 • 3 Açık büfe sabah kahvaltısı ve 3 akşam yemeği
 • Tur boyunca kullanılacak lüx otobüs
 • Tüm gezi boyunca Türkçe rehberlik hizmeti
 • Şehir vergileri
 • Müze ve ören yerleri giriş ücreti (Vrelo bosna, Umut Tüneli, Travnik Kalesi vb.)
 • Frekans kulaklık hizmeti

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Şahsi harcamalar
 • Otel ekstraları
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu
 • Programda belirtilmeyen tur ve transferler
 • Türkiye’nin her yerinden iç hat bağlantısı

ÖNEMLİ NOTLAR

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Bosna Hersek’e vizesiz olarak ziyarette bulunabilmektedir. Turumuz vizesizdir.

Seyahatinizin konforlu geçmesi ve ziyaretlerden tam istifade edebilmeniz için; Seyahatiniz öncesinde istirahat etmeye özen göstermelisiniz.

Seyahate çıkmadan önce pasaportunuzun yanınızda olduğundan emin olmalısınız. (Pasaportunuzun seyahatinizden döneceğiniz tarih itibariyle en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.)

İhtiyaç duyduğunuz ilaçları yanınıza almayı unutmayın.

Otel odasında kullanmak üzere terlik, İhtiyaç halinde kullanmak üzere el çantanızda seccade ve şahsi harcamalarınız için bir miktar döviz bulundurabilirsiniz.

Frekans cihazlar için kablolu kulaklık ve tur esnasında rahat edebilmek için yürüyüş ayakkabısı almalısınız.

Turlarımızda yemekler ilk gün akşam yemeği ile başlayıp son gün sabah kahvaltısıyla sona ermektedir. Ayrıca öğle yemeği servisimiz olmadığı için tur esnasında atıştırmak üzere atıştırmalık yiyecek getirebilirsiniz.

Seyahate çıkmadan önce gideceğiniz şehrin hava durumunu mutlaka kontrol ederek kıyafet tercihinde bulunabilir İhtiyaç halinde şemsiyenizi yanınıza alabilirsiniz.

Yurtdışı çıkış harç pulunu Havalimanı’ndan temin etmeyi unutmayınız.

İç Hat aktarması bulunan yolcularımızın uçuşlarına mutlaka riayet etmesi gerekmektedir. Bağlantılı iç hat uçağı kullanılmadığı zaman yurtdışı bileti de iptal olmaktadır

Yurtdışı uçuşlarımızda uçuş saatinden en az 3 saat önce havalimanında hazır şekilde bulunmanız gerekmektedir

Bagaj hakkınız için kabin bagajı 8 uçak altı bagajı için 30 kilogram sınırı vardır. Bu sınırlar havayolu şirketilerine göre ve uçuş gerçekleştireceğiniz şehre göre değişiklik gösterebilmektedir.

Makas, tırnak makası gibi kesici ve delici maddelerin yanında parfüm ve ilaç gibi sıvı içerikli eşyaların uçağın altındaki bagaja verilmesi gerekmektedir.

Mücbir bir sebep olmadığı müddetçe gezilecek yerler sabit kalmak koşuluyla hava durumu, trafik, uçuş saati ve parkurları gibi sebeplerden dolayı rehberimiz tur akışında ve güzergahında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

TUR ŞARTNAMESİ

UÇAKLAR VE BİLET

 1. Hisar Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir. Bu sebeple tüm seyahat saatlerinin uçuştan 48 saat evvel teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuşla ilgili tüm güncel bilgileri Hisar Turizm şubelerimizden ve ilgili personellerimizden öğrenebilirsiniz.
 2. Tura katılım için Hisar Turizm tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Hisar Turizm sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 3. Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Hisar Turizm’e bildirilmelidir.
 4. Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 30 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Hisar Turizm’in sorumluluğunda değildir.
 5. Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 6. Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Hisar Turizm havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Hisar Turizm hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 7. Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.
 8. Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

OTELLER

 1. Triple odalarda genellikle (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür. Ayrıca Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
 2. Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 3. Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. ( bazı ülkelerde 09:00’dur)

VİZE VE PASAPORT

 1. Hisar Turizm, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Hisar Turizm’in sorumluluğunda değildir.
 2. Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.
 3. Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

TURLAR

 1. Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre turların sırasında ve günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
 2. Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
 3. Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
 4. Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 5. Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

DİĞER HUSUSLAR

 1. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 2. Tura iştirak eden kişilerin; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Hisar Turizm sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

Proceed Booking