KUDÜS-İ ŞERİF TURU

-

Detaylar için 444 5960'ı arayabilirsiniz.

TUR PROGRAMI

1. GÜN İSTANBUL / KUDÜS-İ ŞERİF

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali, Türk Havayolları Tel Aviv kontuarı önünde saat .......’da buluşma. .......’de Tel Aviv’e hareket ve ......’de varış. Pasaport ve vize kontrol işlemlerinden sonra Kudüs'ü Şerife transfer. Kudüs-i Şerif fethedildiğin de Hz. Ömer Efendimizin Kudüs-i Şerifteki Roma valisini ziyaret edip şehrin anahtarını teslim aldığı Kıyam Kilisesi’nin görülmesi. Burak Duvarı ve Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan tarihi çeşmelerin görülmesi. El Halil kapısı ile Şam kapılarının görülmesi. Otele transfer, akşam yemeği otelimizde, Akşam ve yatsı namazlarının edası için Mescid-i Aksa’ya transfer. Konaklama otelimizde.

2. GÜN KUDÜS-İ ŞERİF / ERİHA

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltının ardından Haremi Şerif ziyaretlerinin yapılması. Mescid-i Aksa Camii, Kubbet-üs Sahra, Mescidi Burak, Mervan Mescidi’nin görülmesi ve harem hududunda bulunan diğer tarihi eserlerin ziyaret edilmesi.Mescid-i Aksa’da cuma namazının eda edilmesi. Cuma namazının ardından . Eriha şehrine hareket İsa (a.s)’a peygamberliğinin verilmeden önce 40 gün dua, niyaz ve ilticada bulunduğu yer olarak rivayet edilen Tecrübe Dağı’nın görülmesi. Musa (a.s) Kabri Şerifinin ziyaret edilmesi. Lut (a.s ) kavminin helak edildiği bölge olan Lut gölünün görülerek akşam yemeği için Kudüs-ü Şerif’teki otelimize dönüyoruz. Akşam ve yatsı namazlarının edası için Mescid-i Aksa’ya transfer. Konaklama otelimizde.

3. GÜN KUDÜS-İ ŞERİF / EL HALİL

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Davut (a.s.) kabrini ziyaret ve İsa (a.s.)’ın havarileriyle akşam yemeği yediği rivayet edilen yerin ziyareti. El Halil şehrine hareket. Yol üzerinde bulunan Halhul kasabasındaki Hz. Yunus (a.s.) makamının ziyaret. El Halil şehrinde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf Peygamberin (a.s) ve zevcelerinin kabirlerinin bulunduğu külliye ve caminin ziyareti. Alış-veriş için Kudüs’e dönüş ve serbest zaman. Akşam yemeği için otelimize hareket. Akşam ve yatsı namazlarının edası için Mescid-i Aksa’ya transfer. Konaklama otelimizde.

4. GÜN KUDÜS-İ ŞERİF / ZEYTİNDAĞI / YAFA / İSTANBUL

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Otelde verilecek kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Zeytindağı’na hareket. Zeytindağı’nda Kudüs-i Şerif’in genel görüntüsü eşliğinde Kudüs-i Şerif ile ilgili tarihi bilgi takdimi. Etrafında bulunan Selman-ı Farisî (r.a.) ve Rabia-tül Adeviyye (r.a)’nın kabirlerinin ziyaret edilmesi. Hz. İsa (a.s) 'ın semaya çıktığı yer olarak rivayet edilen mekânın görülmesi. Yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından Yafa şehrine varış. Yafa şehri içerisinde bulunan Osmanlı eserlerinden, Mahmudiye Camii ve Külliyesi, Karakol Binası, Çeşme, Osmanlı topları, Bahriye camii ve Sultan Abdulhamit tarafından yaptırılan Saat Kulesi’nin görülmesi. Serbest zaman. ........’da Tel Aviv Havalimanına hareket. Check in ve pasaport işlemlerinden sonra saat .......’da Türk Havayolları ile İstanbul’a Atatürk Havalimanına hareket ve .........’da İstanbul’a varış.

REHBERİMİZ İCAP ETTİĞİ TAKDİRDE GÜZERGAHDA VE PROGRAM AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Hisar İletişim Merkezi olarak siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak için buradayız.

444 59 60

[email protected]