HİNDİSTAN TURU

-

Detaylar için 444 5960'ı arayabilirsiniz.

TUR PROGRAMI

1. GÜN İSTANBUL–DELHİ

Dış Hatlar Giden Yolcu Terminalinde Buluşma. Check in işlemlerinin yapılması. THY uçağı ile ……’de Delhi’ye hareket.

Sabah saat ………de Delhiye varış, Havalimanı’nda karşılama ve Gümrük işlemleri sonrası; Otobüslerimiz ile AJMER’e hareket ediyoruz. Yolda alacağımız kahvaltı sonrası; AJMER’de, Ajmer şehir turu yapıyoruz. Ajmer’in tarihi ve kültürel yerlerini ziyaret ediyoruz. Muhiddin-i Çeşti Hz.lerinin ziyaretini müteakip otobüsler ile akşam JAIPUR’a hareket. Jaipur’a varışta otellere yerleşme işlemleri sonrası dinlenme ve alış veriş için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. GÜN JAİPUR–AGRA

Otelde alınan erken kahvaltının ardından Jaipur Gezisi. Racistan Eyaletinin başkenti olan ve pembe renkli binalarından dolayı ‘Pembe Şehir’ diye de isimlendirilen Jaipur; görkemli yaşamları ve sarayları ile 1001 gece masallarına konu olmuş Hint Mihracelerinin uzun yıllar yönetiminde kalmış. Şehir turumuzda; Vilayet Sarayı, ’aletler ile hesaplama’ anlamına gelen Jantar Mantar Rasathanesi ve Mihracelerin saray efradından hanımların şehirde yapılan törenleri izlemeleri için inşa edimiş 1000 adet penceresi olan Hawa Mahal görülecek yerler arasında. Daha sonrasında ise Amber Kalesi, Şehir Sarayı, Fetihpu Sikri,Şeyh Şamil Türbesi ziyareti olacaktır. Hindistan’daki Türk Hanedanı Sultanlarından Ekber Şah’ın kendisine erkek evlat için dua eden bölgenin manevi büyüklerinden Salim Çişti’nin yaşadığı Sikri kentine hediye olarak yaptırdığı ve daha sonra yönetim merkezi olarak kullandığı ancak susuzluk yüzünden 15 sene sonra terk edilen bu muhteşem yerleşim kompleksinde Jami Mescidi, Salim Çişti Türbesi ile Panch Mahal Sarayı’nın görülmesi. Akşam otobüslerimiz ile Agra’ya yolculuk. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN AGRA–DELHİ

Otelde alınan sabah kahvaltının ardından Agra gezisi. Babür Devleti hükümdarlarından Şah Cihan tarafından, İran Safevi Devleti Hanedanı’ndan Hanımı Mümtaz Banu adına yaptırılan ve dünyanın 7 harikası içinde tek Müslüman eseri olma özelliğine sahip olan Tac Mahal’in ziyareti. Bu eşsiz yapının içinde bulunan Şah Cihan ve Mümtaz Banu’nun kabirlerinin ziyaretinden sonra Tac Mahal’in iki yanında inşa edilen misafirhane ve camii’nin ziyareti. Ekber Şah zamanında en görkemli dönemini geçiren Agra ve Agra Kalesinin ziyareti. Yine Agra Kalesi içindeki muhteşem yapılardan Divan-ı Am, Divam-ı Has, en ilgi çekiçi bölümü olan ve babası Ekber Cihan’ı hapsettiği sekizgen Kule ve İnci Camii’nin gezilmesi. Delhi’ye geçiş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. GÜN DELHİ–CHANDİGARH

Sabah Kutup Minar dahil olmak üzere Delhi Şehir Turu ve Delhi’de bulunan Tasavvuf büyüklerinden Hace Muhammed Bakibillah Hz., Muhammed Nurul Bedvani Hz., Şemsüddin Habibullah Mirza Can-ı Canan Hz., Abdulllah-ı Dehlevi Hz., Hafız Ebu Said Sahib Hz., ziyaretlerinin yapılması.Şah cihan tarafından yaptırılan ve hali hazırda Hindistan’ın 25000 kişilik en büyük camisi olan Cuma Mescidi ile Kırmızı Kale’nin görülmesi. Açık olduğu takdirde Sevgili Peygamberimiz (s.a.v)’e ait mukaddes emanetlerin ziyareti. Daha sonrasında ise Chandigarh’a uçuş.

5. GÜN SERHEND–DELHİ

Chandigarh’ta Kahvaltı sonrası Serhend’e otobüsümüz ile geçiş. Serhend’de bulunan tasavvuf büyüklerinden, İmam-ı Rabban-i Ahmed-i Faruk-i Serhend-i Hz., Hace Muhammed Masum Hz., Şeyh Seyfüddin Arif Hz. ziyaretlerinin yapılması. 12012 Kalka Shatabdi Treni ile saat …….. de Delhi’ye geçiş. Akşam yemeğimiz trende olacaktır.Tren ile ……’te Delhi’ye varış. Trenden havalimanına akşam saat ……..’da varış. Check in vaktine kadar havalimanındaki otelde akşam yemeği. ……te Check in işlemleri için kontuarda toplanılması. THY seferi ile istanbul’a uçuş.

REHBERİMİZ İCAP ETTİĞİ TAKDİRDE GÜZERGAHDA VE PROGRAM AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR.

Vize Evrakları

  • En az 6 ay geçerli ve çipli pasaport
  • Online Hindistan Vizesi başvuru formunun çıktısı.
  • 1 adet biyometrik fotoğraf
  • Banka onaylı hesap ekstresi
  • Nüfus cüzdanı ve pasaport fotokopisi
  • İkametgah belgesi
  • Hindistan Vizesi Harç Ücreti

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Hisar İletişim Merkezi olarak siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak için buradayız.

444 59 60

[email protected]