BOSNA HERSEK TURU

-

Detaylar için 444 5960'ı arayabilirsiniz.

TUR PROGRAMI

1. GÜN İstanbul-Saraybosna

THY ile İstanbul Yeşilköy Havalimanı’ndan ……… de Saraybosna’ya hareket ………. de varış. Havalimanı’nda karşılanma. Özel aracımızla ilk olarak 1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya Izetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret ve Avrupa’nın en müstesna çarşısı olan Başçarşı’da gezinti. Öğle yemeğimizi saç altında pişmiş meşhur Boşnak böreği menüsü olarak alıyoruz. Yemeğin akabinden Saraybosna’nın tarihten silinmeyen eserleri olan; Osmanlı döneminden bu yana eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi, Gazi Hüsrev Bey’in Camii, Kurşunlu Han, Hüsrev Bey Bezistanı, Hüsrev Bey Hamamı, Rüstem Paşa Bezistanı, katliamı ile tarihte yerini alan Pazar Yeri, Bosna Savaşı’nda günlerce yanan ve milyonlarca yazma eserin yok edildiği Viyeçnitsa Kütüphanesi, Osmanlı’nın da kullandığı ezani saate göre ayarlı çalışan Saat Kulesi, Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Camii, Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsü, Osmanlı kalesi olan Beyaz Tabya’nın görülmesinin ardından Serbest zaman. Akşam Yemeğinde meşhur Boşnak Kebabı-Çevapi tattıktan sonra belirlenen saatte aracımıza geçiş ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

2. GÜN Saraybosna-Konjic-Jablanica-Mostar-Blagay-Poçitel

Otel’de alınan sabah kahvaltısının ardından Mostar'a hareket. Mostar yolu üzerinde ilk molamızı Konjic (Konyitz) şehrinde veriyoruz. Osmanlı’dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic (Konyitz) köprüsünü görülmesi ve Neretva nehri kanarında serbest zaman. Yolculuğumuza Jablanica (Yablanitza) yolu üzerinde Partizan askerleri tarafından sabote edilen Nazi Treni’nin ve yıkılan köprünün panoramik olarak görüyor ve aslına uygun restore edilmiş Türk izlerini taşıyan tarihi Türk köyü Poçitel’e hareket ediyoruz. Poçitel köyünün tepesinde yer alan kaleye çıkarak buradan Neretva nehrini ve eşsiz manzaraya renk katan Osmanlı mimarisiyle inşa edilmiş evleri seyretme ve serbest zaman. Daha sonra gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesi’ni ziyaret ediyor ve kaynağına hala ulaşılamamış Buna nehri kıyısında bu doğa harikası ve mimari zenginliği seyrederek alabalık ziyafeti ve serbest zaman. Serbest zamanın ardından UNESCO Ddividerünya mirası listesinde yer alan Mostar’a hareket ediyoruz. Mostar Şehri’nde Bosna tarihinde efsaneleşen tarihi Mostar Köprüsü’nü görüp, eski şehrin kaybolmayan ve yıpranmayan eserlerinden tarihi Koski Mehmet Bey Camii’sinden Mostar’ı seyir ve Karagöz Camii’ sini ziyaret ediyoruz. Savaştan kalan şehitlikleri ziyaret ve alışveriş için serbest zaman. Belirlenen saate Sarajevo şehrine dönmek için toplanma ve hareket Akşam yemeği yol üzerinde bulunan Jablanica (Yablanitza) Maksumiç Restoran’ da meşhur kuzu çevirme. Konaklama Saraybosna da olacaktır.

3. GÜN Saraybosna-Ahmiç Köyü-Travnik-Yayçe

Otelde alınan sabah kahvaltısından ardından Vezirler şehri olarak bilinen Travnik’e hareket. Travnik’e varmadan önce savaş sırasında bir çok insanın şehit edildiği Ahmetçik Köyü’nü ziyaret ettikten sonra Travnik’e varış. Tarihi dokusu korunmuş Travnik sokaklarında gezinti ve Tarihi Travnik Kale’sinden şehir manzarasını seyretme ve serbest zaman. 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi'nin gezilmesi ve Fatih Sultan Mehmet’in su içtiği Plava Voda’yı (Göksu) ziyaret ediyoruz. Öğle namazını tarihi Merkez Camii’nde (Alacalı camii) kılıyoruz. Öğle yemeği ve serbest zamanın ardından Yayçe’ya(jajce) hareket ediyoruz. Ortaçağ Avrupa mimarisini göreceğiniz bir şehir olan Yayçe da ilk olarak Yayçe Kalesi’ne çıkarak buradan şehrin mimari dokusuyla baş başa bırakıyoruz. Buradan Avrupa’nın en büyük şelalerinden olan ve ziyaretçilere görsel bir şölen yaşatan Pliva Şelale’sine ve yine bu şelaleyle beslenen Pliva Gölü’nü görüyoruz. Bu eşsiz manzaralarda verilen serbest zamanın ardından Sarajevo şehrine gitmek için yola çıkıyoruz. Restoranda alınan akşam yemeğinin ardından konaklama için otelimize geçiyoruz.

4. GÜN Saraybosna-Vrelo Bosna-İstanbul (08 Nisan Pazar)

Otelde alınan kahvaltının ardından Saraybosna turumuza başlıyoruz. Savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı tüneli ve müzesini ziyaret edip Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’da (Bosna Nehrinin kaynağı) gezinti. Tarihi Rimski köprüyü ziyaret ettikten sonra Saraybosna havalimanına hareket. THY tarifeli uçağıyla İstanbul’a saat ……… da hareket ………. de İstanbul'a varış.

REHBERİMİZ İCAP ETTİĞİ TAKDİRDE GÜZERGAHDA VE PROGRAM AKIŞINDA DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • THY ile İstanbul-Saraybosna gidiş dönüş bileti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Havalimanı karşılama ve uğurlama
 • 4* otellerde konaklama
 • 3 Açık büfe sabah kahvaltısı
 • 3 Öğle yemeği
 • 3 Akşam yemeği
 • Tur boyunca kullanılacak lüx otobüs ve profesyonel şöförlük hizmeti
 • Tüm gezi boyunca Türkçe rehberlik hizmeti
 • Şehir vergileri
 • Müze ve ören yerleri ( Vrelo Bosna, Umut Tüneli, Travnik Kalesi )
 • Hediyelikler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Şahsi harcamalar
 • Otel ve Bagaj ekstraları
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Programda belirtilmeyen tur ve transferler
 • Yemeklerde ve molalarda alınacak ekstra içecekler
 • Türkiye’nin her yerinden iç hat bağlantısı ücreti (Yaklaşık 80 €)

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Hisar İletişim Merkezi olarak siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak için buradayız.

444 59 60

[email protected]