Giriş

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra durumunuzu takip edebilecek, fırsatlardan önceden haberdar olacaksınız ve deneyimlerinizi değerlendirebileceksiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Doğrula*
Adınız*
Soyadınız*
Birth Date*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Hesap oluşturarak and KVKK. plitikamızı kabul etmiş sayılırsınız.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Kayıtlı Mısınız?

Giriş
 • Gap turu
 • Gap turu
 • Gap turu
 • Gap turu
 • Gap turu
 • Gap turu

Gap Turu

0
Special Offer
Special Offer
İstek Listeme Ekle

Adding item to wishlist requires an account

9412

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Hisar İletişim Merkezi olarak siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak için buradayız.

444 59 60

[email protected]

Tur Programı
Tur Programı
 

1.GÜN İSTANBUL – MARDİN – MİDYAT – HASANKEYF – BATMAN

İstanbul ana güzergahlardan servis araçlarımızla siz misafirlerimizi alarak Sabiha Gökçen Havalimanında en geç sabah 5:00’de buluşuyoruz. 6:30’da ‘’Anadolu’nun Taş Kenti’’ olarak adlandırılan  Mardin’e uçuyoruz.

Havalimanında bizi karşılayan aracımıza binip şehrin merkezine varıyor ve Güneydoğu yöresine has kahvaltılık çeşnileriyle donatılmış özel bir mekânda sabah kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltımızın ardından yaya olarak otantik şehir yapısıyla bizi büyüleyen Mardin’in keşfine başlıyoruz. İlk durağımız şehrin taş simgesi ve en eski camisi olan, eşsiz bir minareye sahip, aynı zamanda içinde Sakal –ı Şerif barındıran Mardin Ulucamii. Sonrasında, dilimli kubbeleri ve anıtsal giriş kapısı ile Mardin’deki yapıların en görkemlilerinden biri olan Zinciriye Medresesi’ne varıyoruz. Ardından irfan hayatımızın şaheserlerinden biri olan Kasımiye Medresesi’nin görmek için aracımıza biniyor ve Muhteşem Mezapotamya Ovasının manzarasını seyrederek bu mimarlık harikası yapının hikayesini rehberimizden dinliyoruz. Devamında, şehir merkezine ulaşarak rehberimiz eşliğinde  “Abbara” adı verilen sayısız ev altı geçit ve sokakları geçiyoruz.  Peygamberimizin (s.a.v) Postası Abdullah Bin Enes El Cüheyni’nin kabrininin bulunduğu Şeyh Çabuk Camii, Şehidiye Camii, Eski PTT binası gibi taş işçiliğinin daha birçok ustalık eserini görebileceğimiz yürüyüşümüzle kendimizi tarih kokan bir dünyanın eşiğinde bulacağız.

Mardin’e has yöresel yemeklerden tattıktan sonra taş evleriyle ünlü ve Mardin’in incisi olan Midyat’a hareket ediyoruz. Bal rengi taşlardan yapılmış evleriyle bir açık hava müzesi konumunda olan şehri gezerken rehberimiz her adımda bizi nostaljik bir dünyaya götürüyor. Ülkemizde gümüş telkari el sanatının merkezi konumunda bulunan çarşısını ve yöresel mimarinin en güzel eserlerinden biri olan Midyat Konukevi’ni geziyoruz.

Sonrasında antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Dicle Nehrinin ikiye ayırdığı,  Ilı Su Barajı ile Dicle nehrinin suları altında kalacak olan hüzünlü şehir Hasankeyf’i görmek için yola çıkıyoruz. İpek Yolu’nun Dicle üzerindeki geçiş noktası olan Hasankeyf’te, Zeynel Bey ve İmam Abdullah (Caferi Tayyar’ın (r.a) oğlu) türbesini, minaresiyle ünlü El Rızık camiini, görkemli Hasankeyf Kalesini, Artuklu döneminde var olan mağara evleri ve gizli tünelleri gezerek şehirde gizemli bir yolculuğa çıkıyoruz.

Hasankeyf gezimizi tamamladıktan sonra yolumuzun üzerindeki UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi’nde bulunan aynı zamanda sivri kemeri ile dünyanın en uzun taş kemer sahibi olan Malabadi Köprüsü’nde fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Batman’daki otelimize varıyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Yeme İçme Bilgileri

Sabah Kahvaltısı: Rehberimizin belirleyeceği bir yerde – Tur ücretine dahil

Öğle Yemeği:  Mardin’de serbest menü – EKSTRA

Akşam Yemeği: Batman otelde açık büfe veya set menü (İçecekler Ekstra) – Tur ücretine dahil

 

2.GÜNBATMAN – DİYARBAKIR – EĞİL – DİYARBAKIR

Türkiye’nin ilk petrol kuyusunun bulunduğu Batman’daki otelimizde keyifli bir açık büfe kahvaltısı sonrası araçla kısa bir şehir turu yapıyoruz. Devamında birçok medeniyetin canlı izlerini taşıyan, tarihi surlar içerisinde Dicle’nin sevgilisi Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Alem – i İslam’ın 5. Harem-i Şerifi olarak kabul edilen Ulucamii. Özgün mimarisiyle ziyaretçilerinde hayranlık uyandıran Ulucami’den sonra Tarihi Hasanpaşa Hanına uğruyoruz. Ardından, Dünyanın en uzun surlarından birine ev sahipliği yapan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Diyarbakır Surlarını ve Hevsel Bahçelerini görmek için hareket ediyoruz. Burçları üzerindeki görkemli kabartmalar ve kitabeleriyle dünyanın ender kalelerinden biri olan Diyarbakır Kalesi üzerinden Dicle Nehrine doğru baktığımızda On Gözlü Köprüyü, Hevsel Bahçelerini, Mardin Kapıyı, Keçi Burcunu görerek fotoğraflıyoruz. Ardından bitişiğinde birçok Sahabe –i Kiram Efendimizin kabrini barındıran Süleyman Camiini ziyarete gidiyoruz. Ziyaret sonrası rehberimiz, zengin Diyarbakır mutfağından tatmak isteyenler için serbest zaman veriyor.

Serbest zamanın ardından Kuran-ı Kerim’de adı geçen Hz Zülkifl (a.s.) ve Hz. Elyesa (a.s.) peygamberleri ağırlayan Eğil’e gidiyoruz. Rehberimizden peygamberlerin hatıralarını dinlerken bambaşka bir feyiz ve manevi iklimi ruhlarımızı sarmalıyor. Eğil’den ayrılmanın burukluğuyla Diyarbakır merkeze dönüyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Serbest zaman diliminde meraklıları için alışveriş yapmak ve şehrin otantik sokaklarında keşfe koyulmak son derece heyecan verici.

Yeme İçme Bilgileri

Sabah Kahvaltısı:  Batman otelde açık büfe – Tur ücretine dahil

Öğle Yemeği:  Diyarbakır’da serbest menü – EKSTRA

Akşam Yemeği: Diyarbakır otelde Açık büfe veya set menü (İçecekler Ekstra) – Tur ücretine dahil

 

3 GÜNDİYARBAKIR – VİRANŞEHİR – GÖBEKLİ TEPE – ŞANLIURFA – HARRAN – HALFETİ

İçimizi ısıtan açık büfe kahvaltı sonrası Diyarbakır’daki otelimizden ayrılıyor ve Şanlıurfa’ya doğru yola koyuluyoruz. Yolumuzun üzerinde Viranşehir’in Eyüp Nebi Beldesine uğruyor ve sabır timsali Hz. Eyüp (a.s.) Peygamberin kabrini ziyaret ederek dualar ediyoruz. Ardından 2019 yılı turizmine adını yazdıran, dünya arkeolojisinin göz bebeği olup dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Göbeklitepe’ye ulaşıyoruz. Göbeklitepe ziyaretinin ardından “Peygamberler Şehri” Şanlıurfa Merkeze varıyoruz. Urfa mutfağının zengin yöresel tatlarını keşfedebileceğimiz serbest öğlen yemeği molasının ardından rehberimizle şehri keşfe çıkıyoruz. Rivayete göre Hz. İbrahim’in (a.s.) ateşe atıldığı, bir mucize sonrasında etrafın güllük gülistanlık olduğu Halil Rahman Gölü’nü görüyoruz. Devamında yürüyerek Ayn Zeliha Gölünü, Hz İbrahim (a.s) Makamından ötürü ismini alan Makam Camiini, Rızvaniye Camiini, Mevledi Halil Camiini ve Hz. İbrahim’in (a.s) doğduğu Kutsal Mekanı rehberimizin anlatımları eşliğinde ziyaret ediyoruz. Sonrasında Hz. Eyüp Peygamberin 16 yıl boyunca çile çektiği Makama varıyor ve ona şifa olarak gönderilen sudan bizler de şifa niyetine içiyoruz.

Buradan aracımızla Urfa’ya bağlı ve ismi “Yolların kesiştiği yer” anlamına gelen 5.000 yıllık geçmişe sahip Harran’a geçiyoruz. İlk olarak tasavvuf büyüklerinden Harrani Hazretlerinin türbesini ziyaret ediyoruz. Devamında, Harran Şehrinin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğünü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camiini, avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesini (Harran Üniversitesi), İç Kaleyi, Tarihi Surları ve ‘Karınca Evler’ olarak da bilinen 3 bin yıllık Konik Kubbeli Evleri görüyoruz. Sonrasında, yakın zamanda Birecik Barajı’nın yapımı sonrasında bir kısmı sular altında kalan “Siyah Güllerin” diyarı Halfeti’ye ulaşıyoruz ve akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği sonrası serbest zamanda Halfeti baraj gölü kenarında gezinti yapmanın eşsiz keyfini çıkarabilirsiniz.

Yeme İçme Bilgileri

Sabah Kahvaltısı:  Diyarbakır otelde açık büfe – Tur ücretine dahil

Öğle Yemeği:  Şanlıurfa’da serbest menü – EKSTRA

Akşam Yemeği: Halfeti otelde açık büfe veya set menü (İçecekler EKSTRA) – Tur ücretine dahil

 

4.GÜNHALFETİ – BİRECİK – GAZİANTEP – İSTANBUL

Güne neşeli ve enerjik başlayacağımız açık büfe bir kahvaltının ardından Urfa’daki otelimizden ayrılıp Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde Kelaynak kuşlarıyla ünlü Birecik’e varıyoruz. Burada Kelaynak koruma çiftliğini görüp fotoğraf aldıktan sonra  yakın zamanda Birecik Barajı’nın yapımı sonrasında bir kısmı sular altında kalan  “Siyah Güllerin” diyarı Halfeti’ye ulaşıyoruz. Teknemize binerek Baraj Gölü üzerinde yapacağımız gezi sırasında ilk dikkatimizi çeken Fırat nehri ile Merziman Çayı’nın birleştiği noktada kurulan heybetli Rumkale oluyor. Kalenin ardından bir zamanlar yaşam alanı olarak kullanılmış Mağara Evleri ve önemli bir kısmı sular altında kalmış olan Savaşan köyünü görüp fotoğrafladıktan sonra düşman işgali sırasındaki şanlı direnişiyle “GAZİ” unvanı alan Antep’e hareket ediyoruz.

Dünyaca ünlü Gaziantep mutfağına özgü yöresel yemeklerden tadabilmemiz için rehberimiz serbest zaman veriyor. Sonrasında, Şahin Bey Müzesini ve Şeyh Fethullah Camiini ve kastelini (su şebekesi sistemi) rehberimizden dinliyoruz. Eski Antep çarşısında kısa bir turun ardından, yöreye özgü menengiç kahvemizi yudumladıktan sonra Gaziantep Havalimanına vararak İstanbul’a uçuyoruz. İstanbul’a varışta sizleri almış olduğumuz ana servis noktalarına bırakarak seyahatimizi tamamlıyor ve siz değerli misafirlerimizle bir başka Hisar Turizm programında buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

Yeme İçme Bilgileri

Sabah Kahvaltısı:   Halfeti otelde açık büfe – Tur ücretine dahil

Halfeti Tekne Turu: Tur ücretine dahil

Öğle Yemeği:  Gaziantep’te serbest menü – EKSTRA

Akşam Yemeği: 18:00’de uçakla İstanbul’a dönüleceği için tura dahil değildir.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Mardin’de sabah kahvaltısı
 • Otellerde 3 gece yarım pansiyon konaklama
 • Otellerde 3 açık büfe veya set menü kahvaltı
 • Otellerde 3 açık büfe veya set menü akşam yemeği
 • Halfeti tekne turu
 • Gidiş – dönüş uçak biletleri
 • İstanbul içi belirtilen ana güzergahlardan havalimanına gidiş ve dönüş
 • Lüks araçlarla ulaşım
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre TURSAB zorunlu seyahat sigortası
 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Müze Kart Ücreti 70 TL. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkanı sağlar.
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Programda ekstra olarak belirtilen tüm harcamalar
 • Tüm özel harcamalar
 • Otel ekstraları (minibar, kuru temizleme, vb.)
 

GENEL ŞARTLAR

Seyahat süresi 3 gece 4 gün olup otel konaklaması 3 gecedir.

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.  Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Erken rezervasyon yapan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.

Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez. 2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.

0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.

Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir.

Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Hisar Turizm sorumlu değildir.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Müze Kart’ın geçerli olduğu Müze ve Ören Yerleri  ve tüm Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri tur ücretine dahil olmayıp, ödemeleri tur katılımcılarına aittir.

Tur sirküsü yayımlandığı tarihte geçerlidir. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 23.01.2019

 

İPTAL VE İADE ŞARTLARI

Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Hisar Turizm seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Hisar Turizm misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Uçaklı Turlarımızda, uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.

 

ÖNERİLER

Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir. Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz. Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.) yanınıza almayı unutmayınız. Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.

TUR PROGRAMIMIZ, 6502 NO’LU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR. TOPLAM 5 SAYFADAN OLUŞUP AYRI DÜŞÜNÜLEMEZ.

 

TUR ÖZETİ

Uçuş Bilgisi

Uçakla Gidiş – Pegasus Havayolları

1 Mayıs 2019 6:30 İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından uçuş

1 Mayıs 2019 8:25 Mardin Havalimanı’na varış

Uçakla Dönüş – Pegasus Havayolları

4 Mayıs 2019 18:00 Gaziantep Havalimanından uçuş

4 Mayıs 2019 19:40 İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varış

Tur Programı

1. Gün: İstanbul – Mardin – Midyat – Hasankeyf – Batman

Gezilecek Yerler

Mardin Ulucamii, Zinciriye Medresesi, Kasımiye Medresesi, Şeyh Çabuk camii, Şehidiye camii, Eski PTT binası, Otantik Mardin evleri arasında gezinti, Midyat, Mardin Konukevi, Telkari çarşısı, Hasankeyf, Zeynel Bey ve İmam Abdullah Türbesi, El Rızık Camii, Hasankeyf Kalesi, Mağara evleri ve gizli tüneller, Malabadi Köprüsü

Yeme İçme Bilgileri

Sabah Kahvaltısı:  Rehberimizin belirleyeceği bir yerde – Tur ücretine dahil

Öğle Yemeği:  Mardin’de serbest menü – EKSTRA

Akşam Yemeği: Batman otelde açık büfe veya set menü (İçecekler Ekstra) – Tur ücretine dahil

2. Gün: Batman – Diyarbakır – Eğil – Diyarbakır

Gezilecek Yerler

Batman şehir içi tur, Diyarbakır Ulucamii, Hasanpaşa Hanı, Diyarbakır Surları, Diyarbakır Kalesi, Süleyman Camii, Hz Zülkifl (a.s.) ve Hz. Elyesa’nın (a.s.) kabr-i şerifleri,

Yeme İçme Bilgileri

Sabah Kahvaltısı:   Batman otelde açık büfe – Tur ücretine dahil

Öğle Yemeği:  Diyarbakır’da serbest menü – EKSTRA Akşam Yemeği: Diyarbakır otelde Açık büfe veya set menü (İçecekler Ekstra) –

Tur ücretine dahil

3. Gün: Diyarbakır – Viranşehir – Göbekli Tepe – Şanlıurfa – Harran – Halfeti

Gezilecek Yerler

Eyüp Nebi Beldesi, Hz. Eyüp’ün (a.s) kabr-i şerifi, Göbeklitepe, Halil Rahman Gölü, Ayn Zeliha Gölü, Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii ve Hz. İbrahim’in (a.s) doğduğu Kutsal Mekan, Hz. Eyüp’ün (a.s.) Makamı, Harrani Hazretlerinin türbesi, Harran Höyüğü, Harran Ulu Camii, Harran Üniversitesi, İç Kale, Konik Kubbeli Evleri

Yeme İçme Bilgileri

Sabah Kahvaltısı:  Diyarbakır otelde açık büfe – Tur ücretine dahil

Öğle Yemeği:  Şanlıurfa’da serbest menü – EKSTRA

Akşam Yemeği: Halfeti otelde açık büfe veya set menü (İçecekler EKSTRA) – Tur ücretine dahil

4. Gün: Halfeti – Birecik – Gaziantep – İstanbul

Gezilecek Yerler

Halfeti’de tekne turu (Rumkale, Savaşan Köyü, Mağara Evleri), Birecik Kelaynak koruma çiftliği, Şahin Bey Müzesi, Şeyh Fethullah Camii, Eski Antep Çarşısı

Yeme İçme Bilgileri

Sabah Kahvaltısı:   Halfeti otelde açık büfe – Tur ücretine dahil

Halfeti Tekne Turu: Tur ücretine dahil

Öğle Yemeği:  Gaziantep’te serbest menü – EKSTRA

Akşam Yemeği: 18:00’de uçakla İstanbul’a dönüleceği için tura dahil değildir.

Fiyata Dahil Hizmetler
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Mardin’de sabah kahvaltısı
 • Otellerde 3 gece yarım pansiyon konaklama
 • Otellerde 3 açık büfe veya set menü kahvaltı
 • Otellerde 3 açık büfe veya set menü akşam yemeği
 • Halfeti tekne turu
 • Gidiş – dönüş uçak biletleri
 • İstanbul içi belirtilen ana güzergahlardan havalimanına gidiş ve dönüş
 • Lüks araçlarla ulaşım
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre TURSAB zorunlu seyahat sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Müze Kart Ücreti 70 TL. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkanı sağlar.
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Programda ekstra olarak belirtilen tüm harcamalar
 • Tüm özel harcamalar
 • Otel ekstraları (minibar, kuru temizleme, vb.)

Proceed Booking