Giriş

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra durumunuzu takip edebilecek, fırsatlardan önceden haberdar olacaksınız ve deneyimlerinizi değerlendirebileceksiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Doğrula*
Adınız*
Soyadınız*
Birth Date*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Hesap oluşturarak and KVKK. plitikamızı kabul etmiş sayılırsınız.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Kayıtlı Mısınız?

Giriş

FAS

1.GÜN ( İSTANBUL – KAZABLANKA )

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarında buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY seferi ile Kazablanka’ya varıyoruz ve şehir turumuza başlıyoruz.
Kazablanka şehir turumuzda; 5. Muhammed Meydanı, Anfa Semti, Atlas Okyanusu ve Kordon Boyu (Corniche) ve 2. Hasan Camisi görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından akşam yemeği ve istirahat için otelimize geçiyoruz.

2.GÜN ( KAZABLANKA – TANCA )

Sabah kahvaltı sonrası Rabat üzerinden Tanca’ya hareket ediyoruz, keyifli bir yolculuk sonrasi Tanca şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Mendoubia Bahçesi, 9 Nisan Meydanı ve Bab Fash (Fash Kapısı), Küçük Çarşı, Kasbah ve Medina, Darel Makhzen, Fenikelilerin Mezarları ve Endülüs-Arap tarzı binalarla süslü enteresan sokaklar var.
Cebelitarık boğazını da görebileceğimiz turumuz sonrasında akşam yemeği ve istirahat için otelimize geçiyoruz.

3.GÜN ( TANCA - ŞAFŞAVAN – FES )

Sabah kahvaltımızın sonrasında “Mavi Şehir” Şafşavan’a hareket ediyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecek. Varışımızın ardından Şafşavan’ı keşfedecegiz. Sonrasında Meknes’e hareket edeceğiz. (Yolculuğumuz yaklaşık 3,5 saat sürecektir). 17.Yüzyıl’da Molla İsmail tarafından kurulan ve Unesco Dünya Miras Listesi’nde yer alan Meknes’e varışımızla şehri çevreleyen 40 km’lik surların içerisinde bulunan 17.yy sulama havuzu Agdal, Fas’ın en güzel şehir kapısı BabMansour ve El Hedim meydanını gezip Fes şehrine hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve istirahat için otelimize geçiyoruz.

4.GÜN ( FES )

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Fes şehir turunda; Attarine Medresesi, Eski Karaounie Üniversitesi, Nejarine Meydanı, Bakırcılar Meydanı, Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı Zanaatkârlar Çarşısı, Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı tekniklerle derilerin işlendiği Tarihi Tabakhane görülecek yerler arasında. Panoramik medina (eski şehir) turu sonrası serbest zamanı müteakip akşam yemeği ve istirahat için otelimize geçiyoruz.

5.GÜN ( FES – RABAT – MARAKEŞ )

Sabah kahvaltımızın ardından Başkent Rabat’a hareket edeceğiz. Yaklaşık 1 saatlik bir yolculuğun ardından ulaşacağımız Rabat’ta Kraliyet Saray kompleksi, II. Hasan Kulesi, V.Muhammed anıt mezarı, Kasbah Oudayas Kalesi ve eski şehir göreceğimiz yerler arasındadır.
Eski Rabat olarak bilinen bölgede okyanus manzarasıyla kahve molası veriyoruz. Rabat Turumuz sonrasında Kazablanka uzeri, kizil sehir Marakeş’e hareket hareket ediyoruz. Varışımızı müteakiben otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.

6.GÜN ( MARAKEŞ )

Kahvalti sonrasinda şehir turumuz için hareket ediyoruz, turumuzda 800 yıllık Koutoubia Minaresi ve Camisi, Bahia Sarayı, dar sokaklar, Delâilü’l Hayrat‘ın yazarı Süleyman El-Cezûlî ve Kitab-ül İbriz’in yazarı Abdülaziz Debbağ hazretlerinin kabirlerinden açık olanlarını ziyaret, Berberi Eczanesi olarak bilinen Argan Yağı ve diğer Fas’a ait bitkisel ürünler alabileceğimiz aktar ziyareti sonrası Afrika’da ki en hareketli şehir meydanı olan Jamaa El Fna Meydanı’na (Kıyamet Meydanı) hareket ediyoruz.
UNESCO MilliMiraslar listesinde mevcut ender meydanlardan birisi olan meydanı gezdikten sonra Akşam yemeği ve istirahat için otelimize geçiyoruz.

7.GÜN ( MARAKEŞ – İSTANBUL )

Sabah kahvaltımızın ardından valizlerimiz ile beraber Kazablanka havalimanina hareket ediyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip, THY seferi ile İstanbul’a varıyoruz.

Bembeyaz evleriyle Kazablanka, kırmızı evleri ve rengarenk dokusuyla Marakeş ve masmavi evleriyle Şafşavan….

Büyük seyyah İbn Battuta’nın memleketini görmeye, Kuzey Afrika’nın rengarenk ülkesini ziyaret etmeye davet ediyoruz.

RAKAMLARLA FAS

32 milyon nüfusa sahiptir.

 688 yılındaUkbe B. Nafi Hazretleri komutasında islam topraklarına  dahil edilmiştir.

447.000 kmyüz ölçümüne sahip bir ülkedir.

100 binkişinin namaz kılabildiği ve çok ince bir işçiliğinürünü olan Hasan Camii dünyanın en büyük 2. Camii olma özelliğine sahip.

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

Beyaz ev anlamına gelen Kazablanka, ismi gibi beyaz evleriyle meşhurdur.
Marakeş, kırmızı evleriyle meşhurdur.
Şafşavan ise mavi evleriyle meşhurdur.
Afrika’nın en büyük 5. ekonomisine sahiptir.
Ortaçağ’ın en büyük seyyahı İbn Battuta Fas’da medfundur.
Dünyanın en büyük 2. camisi Fas’tadır.

-Ünlü seyyah İbn Battuta’nın memleketi Fas’da keşfedecek çok şey var

 
 

 

 

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • İstanbul – Kazablanka / Kazablanka – İstanbul uçak bileti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Havalimanı karşılama ve uğurlama
 • 4* otellerde konaklama
 • Açık büfe sabah kahvaltısı ve akşam yemeği
 • Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
 • Hisar Turizm profesyonel rehberlik hizmeti
 • Frekans kulaklık hizmeti
 • Yerel rehberlik hizmeti
 • Hisar Turizm hediyelikleri
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Müze ve ören yeri girişleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Şahsi harcamalar
 • Otel ekstraları
 • Programda belirtilmeyen tur ve transferler
 • Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler
 • Yurt dışı çıkış harç pulu
 • Türkiye’nin her yerinden bağlantı uçağı ücreti

Proceed Booking