Gizlilik ve Güvenlik Politika Bilgisi
 • Gizliliğiniz, İstanbul Hisar Turizm ve Tic. A.Ş. (“Hisar Turizm”) için çok önemlidir. Gizliliğinizin sizin için de ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Hisar Turizm Gizlilik Politikası bu nedenle size ait verilerin kim tarafından hangi amaçlarla, ne şekilde ve kimlerle paylaşılabileceği konularında gerekli bilgiyi sağlamayı amaçlamaktadır. İnternet sayfamız, mobil uygulamalarımız veya diğer elektronik iletişim kanallarımız aracılığı ile Hisar Turizm‘e kişisel verilerinizi iletmeniz halinde bu veriler Gizlilik Politikamıza uygun olarak kullanılacaktır.
 • İnternet sitemizi her ziyaret edişinizde ve mobil uygulamalarımızı her kullanışınızda Gizlilik Politikamızı görüntülemenizi tavsiye ederiz çünkü internet sitemizi veya mobil uygulamalarımızı kullanmakla Gizlilik Politikamızın değişen şartlarını da içeren en son sürümünü okumuş ve kabul etmiş olduğunuz varsayılacaktır.Hisar Turizm Gizlilik Kuralları ile ilgili her türlü uyuşmazlık Türkiye Cumhuriyeti yasalarına tabidir ve uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.Hisar Turizm, kişisel verileriniz kapsamında:

Hisar Turizm, kişisel verilerinizi:

 • Gereksinimlerinizi daha iyi karşılamak,
 • Size özel teklifleri ve hizmetleri sunmak,
 • Veritabanı oluşturarak, listeleme, raporlama, doğrulama, analiz ve değerlendirmeler yapmak, İstatistiki bilgiler üretmek ve gerektiğinde gizlilik koşullarına uymak kaydı ile bunları işin uzmanları ile paylaşmak,
 • İnternet sitemizi, mobil uygulamalarımızı ve diğer iletişim kanallarımızı ne şekilde kullandığınıza dair analiz yapmak ve sizlere daha iyi hizmet için iletişim kanallarımızı size özgü hale getirmek,
 • Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi ve bunlara ilişkin kişisel seçim olanaklarınızı araştırmak ve geliştirmek,
 • Sistemle ilgili sorunların tespiti ve söz konusu sorunların en hızlı şekilde giderilebilmesi için, https://hisaronlineodeme.com gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır.
 • https://hisaronlineodeme.com alışveriş ödeme yaptığınız andan itibaren bilgilendirme bültenleri e-posta adresinize gönderilebilecektir. Dilediğiniz zaman bu bülten gönderiminde değişiklik yapma, hizmetten vazgeçme ve yeniden başlatma hakkınız bulunmaktadır.
 • İstanbul Hisar Turizm ve iş ortakları üyelikle ilgili her türlü bildirimleri, promosyon, reklam ve benzeri duyuruları üye tarafından paylaşılmış olan iletişim bilgileri vasıtasıyla yapabilir.
 • Pazar araştırması amacıyla doğrudan veya bu amaçla hizmet alınan iş ortakları vasıtası ile bizimle paylaşmış olduğunuz iletişim kanalları üzerinden sizinle irtibat kurmak,
 • Hizmetlerimizi veya ilgili ürünleri sizlere tanıtmak, yeni ürünler ve ilgi çekici bulacağınızı düşündüğünüz diğer bilgiler hakkındaki promosyon niteliğindeki ticari iletişimi sürdürebilmek,
 • Hisar Turizm çalışanları, Hisar Turizm ‘e hizmet veren kuruluşlar veya bunların çalışanlarının veya Hisar Turizm’in misafirlerinin mal güvenliğinin korunması veya bu maddede belirtilenlere ilişkin kurallara uyum sağlanması da dahil olmak üzere yasal yükümlülüklerin veya yetkili idari kuruluşların taleplerinin yerine getirilmesi, amacıyla kullanabilir.

Hisar Turizm, kişisel verilerinizi burada sayılan amaçlar doğrultusunda:

 • Kamu ve uçuş güvenliğinin sağlanması amacı ile ilgili idari mercilerle, paylaşabilir.

Hisar Turizm internet sitesini, mobil uygulamalarını ve diğer iletişim kanallarını kullanmakla, Gizlilik Politikasında belirtilen hususları kabul etmiş ve burada belirtilen hususlarda Hisar Turizm ‘e izin vermiş oluyorsunuz.

Ticari Elektronik İletiler

Talebiniz üzerine sağlamış olduğunuz iletişim bilgileriniz üzerinden Hisar Turizm ‘in ürün ve hizmetlerinin tanıtımı, yeni ürün ve hizmetler ile ilgili veya Hisar Turizm tarafından ilgi çekici bulacağınız düşünülen diğer bilgiler hakkında ticari elektronik iletiler almayı kabul etmektesiniz. Dilediğiniz zaman bu bülten gönderiminde değişiklik yapma, hizmetten vazgeçme ve yeniden başlatma hakkınız bulunmaktadır.

Güvenlik

Hisar Turizm, bilgilerinizin gizliliğinin korunmasına önem vermektedir. Veri gönderdiğiniz formlarımız, iletim sırasında şifreli bir iletişim kanalı olan 128 Bit SSL (Güvenli Soket Katmanı) ile korunmaktadır. Söz konusu bilgiler Hisar Turizm ‘e ulaştığında, bu bilgiler güvenlik ve gizlilik standartlarımıza uygun olarak korunmaktadır. SSL’den yararlanabilmek için Web tarayıcınız SSL’i desteklemeli ve tarayıcınızdaki SSL opsiyonlarını faal hale getirilmelidir.

Müşteri kendisinin belirleyeceği bir kullanıcı adı ve parolaya sahip olur. “Kullanıcı adı” üyeye özeldir ve aynı kullanıcı adı iki farklı üyeye verilmez. “Parola” sadece kullanıcı tarafından bilinir. Kullanıcı dilediği zaman parolasını değiştirebilir. Parolanın seçimi ve korunması kullanıcının sorumluluğundadır. Hisar Turizm, parola kullanımından doğacak problemlerden kesinlikle sorumlu değildir. Kullanıcı parolasının kaybolması durumunda kullanıcıya parolası, “parolamı unuttum” bölümünden e-posta adresine yollanır.

Verileriniz, ancak iş sürecimizin ihtiyaçları veya yasal zorunluluklar için gerekli oldukları sürece saklanmaktadır. Kredi kartı bilgilerinizin ayrıntıları sunucularımızda saklanmamaktadır.

Umre İçin Gerekli Evraklar
 • En az 1 yıl geçerli ve çipli pasaport.
 • TC Kimlik Numaralı Nüfus cüzdanının arkalı- önlü fotokopisi,
 • 2 adet vesikalık fotoğraf (Arka Fon Beyaz),
 • Menenjit Aşısı Kartı (Sağlık ocaklarında ücretsiz olarak yapılmaktadır.)
 • 45 yaşın altında ki eşi ile gidecek bayanlar için, nüfus müdürlüğünden alınmış, eşi ile kendisini gösteren v. nüfus kayıt örneğinin aslı, Çocukları ile giden ailelerden her çocuk için nüfus müdürlüğünden alınmış v. nüfus kayıt örneği.
 • 45 yaşının altındaki bayanlar yanlarında birinci dereceden akrabası olmadan Suudi Arabistan kanunlarına göre Umre’ye gidemezler.
 • Babası, Kayınpederi, 18 yaşın üstünde erkek kardeşi, öz amcası veya öz dayısı ile gidebilirler. Bunlar için Noterden yaptırılacak olan Muvafakatname -Taahhütname ve her fert için ayrı ayrı nüfus müdürlüğünden alınmış vukuatlı nüfus kayıt örneklerinin asılları gerekmektedir (Hanım hanıma kesinlikle mahrem olamaz).
 • 18 Yaşının altında anne ve babası ile gitmeyecek olan çocuklar için yanlarında birinci dereceden erkek akrabası olmadan Suudi Arabistan kanunlarına göre kesinlikle Umre’ye gidemezler. Yanlarında birinci dereceden akrabası olsa bile vize garantisi verilmez.
 • 18 Yaşının altında olanlar için Noterden yaptırılacak olan Muvafakatname-Taahhütname ve her fert için ayrı ayrı nüfus müdürlüğünden alınmış vukuatlı nüfus kayıt örneklerinin asılları gerekmektedir. 45 yaşın üstünde bir anne 18 yaş altında kendi çocuğuna mahrem olamaz.
Önemli Bilgiler
 • Fiyatlarımız, iki veya üç kişilik odalarda tek kişi fiyatı olup firmamıza net ve nakit ödenecek tutarlardır.
 •  Gidiş-Dönüş Tarihleri ve parkurlar şirketimizin size sunmuş olduğu planlamasıdır. Otellerden ve havayollarından kaynaklı durumlardan dolayı parkur ve tarihler değişebilir.
 • Gidişte Umre uçuşumuz için buluşma yerimiz belirtilen havalimanlarının dış hatlar terminali Hizmet Turizm kontuarıdır. Havalimanına ulaşım yolcular tarafından gerçekleştirilir ve kalkıştan en az 3 saat önce havalimanında olmak gerekir.
 •  Belirtilen fiyatlarda ki bebek ve çocuk ücretleri bilet + vize ücreti olup otellerde çocukların yataksız konaklama ücretidir. 12 yaş ve üzeri çocuklardan tam(yetişkin) ücreti alınır.
Umre Kayıt İşlemleri
 •  Programa katılmak isteyen umrecilerin; Adı Soyadı, TC. Kimlik numarası, telefon numarası, adresi, oda durumu, mahremi varsa mahrem durumu kayıt esnasında bildirilmelidir.
 • İstenilen belgelerin en geç program tarihinden 30 gün önce, şirket merkezimize, şubelerimize veya temsilcilerimize teslim edilmesi gerekmektedir.
 • Oda yerleşimleri ailelerin kendi durumlarına göre 2 ve 3 kişilik olarak yapılmaktadır. Programlara tek kişi olarak müracaat edenlerin odalaması grubun müsaitlik durumuna göre 2 yada 3 kişi olarak yapılabilir.
Ödeme İşlemleri

Kayıt anında ücretin tamamı ödenebileceği gibi toplam meblağın en az % 20 si istenecek, kalan meblağ % 50 si uçuştan 25 gün önce, geri kalan bedel de uçuştan 10 gün önce tahsil edilecektir. Banka Kredi kartlarına 3- 9 arasında değişen vade farksız taksit seçeneklerimiz mevcuttur.

Tüm evrakların hazır olmasına rağmen bazen teknik sebeplerden dolayı, bazen de konsolosluk tarafından kaynaklanan durumlardan dolayı vizelerde sıkıntı olabilmektedir. Umre vizeleri için belirtilen evraklar 2015 yılında konsoloslukça talep edilen evraklardır. 2016 yılında umre vizesi için evraklarda bir değişikliğe gidilirse bu konsolosluğun bize bildirimi ile birlikte sizlere de anında iletilecektir.

Not : 45 Yaşın üstündeki hanım veya erkek ister tek gitsin, ister eşi ile gitsin fark etmeksizin vize için sadece 1-2 ve 3 maddeler yeterlidir.

Mahremler Hakkında Bilgiler

45 Yaşını Doldurmamış Hanımlara Mahrem Olabilecek Kişiler :
1) Eşi
2) Babası – Kayın Pederi
3) Dedesi
4) Dayısı(Öz)
5) Amcası(Öz)
6) 18 Yaşını Doldurmuş Oğlu
7) 18 Yaşını Doldurmuş Erkek Kardeşi
8) 18 Yaşını Doldurmuş Erkek Yeğeni(Öz Teyzesi İse)

18 Yaşını Doldurmamış Çocuklara Mahrem Olabilecek Kişiler :
1) Babası
2) Dedesi
3) Dayısı(Öz)
4) Amcası(Öz)
5) 18 Yaşını Doldurmuş Erkek Kardeşi

Programlarımızda Fiyata Dâhil Olan Hizmetler
 • Belirtilen Hava Yolları ile ekonomik sınıfı tarifeli veya ilave sefer uçak bileti ücreti,
 • Umre vizesinin alınması(Başvuru + Takip+ Vize Alımı)
 • Diyanet İşleri Başkanlığı ,Turizm Bakanlığı ve Türsab nezdinde yatması gereken teminat, harç bedelleri ile yapılacak işlemlerin takibi
 • Diyanet işleri başkanlığından umreci yaka kartının çıkartılması, Türsab ve ilgili makamlardan onaylı tur programlarının alınması
 • Suudi Arabistan Hac bakanlığı ile S. Arabistan’daki diğer işlemler için Suudi acentaya yapılan ödemeler ve işlemlerin takibi.
 • Programlarda belirtilen otellerde belirtilen gece sayısı kadar konaklama (Otellerimiz Suudi Arabistan’da belirtilen yıldızlardaki konfora sahiptir)
 • Açık Büfe Sabah Kahvaltısı & Açık Büfe Akşam Yemeği
 • Lüks otobüslerle Mekke-i Mükerreme – Medine-i Münevvre / Medine-i Münevvre – Mekke-i Mükerreme arası transfer, Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvre çevre ziyaretleri
 • Havalimanı-Otel-Havalimanı Grup transferleri ve karşılama uğurlama hizmeti.
 • Ten’im, Cirane, Hudeybiye mescidlerinden yapılan toplam 4 umre
 • Hediye Paketi ( 5 Lt Zemzem, Hac Umre Rehberi, Seyahat Çantası, El Çantası, Terlik Poşeti vb. )
 • 1618 sayılı yasa gereği paket tur sigortası( Türsab/Turser Zorunu Seyahat Sigortası)
 • Alanında tecrübeli hocalar eşliğinde Hizmet Turizm rehberlik hizmetleri
Programlarımızda Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler
 • Tek kişilik (Single) oda fiyatı. (Sng oda talep edenler için program fiyatına + …. € eklenir. )
 • Uçuşlarda kişi başı 30 Kg yük hakkı olup, fazla kilo ücretleri.
 • Yurt dışı çıkış fonu(harcı),15 TL.
 • Uçak biletleri kesildikten sonra yapılan bilet değişiklerinde ortaya çıkan bilet değişiklik bedelleri( Uçak biletleri uçuş tarihinden en az 7 gün önce kesilir).
 • Otellerde oda buzdolabından kullanılan içeceklerden, yemeklerde alınan ekstra içecekler ve odanızdan yapacağınız yurt dışı telefon görüşmelerinden bu ve benzeri yapılan ekstra masraflar ücretlere dâhil değildir.
 • Özel sağlık sigortası isteğe bağlı olup fiyatlara dâhil değildir.
 • Havayolları, oteller ve diğer birimlerde olabilecek fiyat artışları programa yansıtılır.
 • Bireysel transferler ve özel araç transferleri fiyatlara dahil değildir.
 • Öğle yemeği ücretleri.
 • Pasaport çıkartma masrafları.
İptal ve İade Koşulları
 • Programa katılımın iptal edilmesi durumunda şirket merkezine biran önce bildirilmelidir.
 • Uçuş tarihine 18 günden az kalan süre içerisinde yapılan iptallerde 200 € kesinti yapılır.
 • Uçuş tarihine 12 günden az kalan süre içersinde yapılan iptallerde 500 € kesinti yapılır.
 • Uçuş tarihine 7 günden az kalan süre içerisinde yapılan iptallerde yapılan tüm masraflar alınır.
 • İade işlemi umrecinin şirket merkezine göndereceği dilekçe ile başlar,dilekçede; ücretin iade edileceği kişinin Adı Soyadı IBAN numarası ve hangi bankanın EURO, TL,DOLAR hesabı olduğu bildirilmeli, iadesi yapılacak umrecilerin ayrı ayrı imzalarının bulunması gerekmektedir
 • Elden nakit olarak iade yapılmamaktadır.
Bilinmesi Gereken Önemli Notlar
 • Gidiş ve dönüşlerde eşyaların kaybolması durumunda ve uçakların hava veya benzeri durumlarda yapmış oldukları rötarlardan havayolu sorumlu olup, şirketimiz gerekli ilgiyi gösterecektir. Havaalanından ayrılmadan kayıp eşya için havayolu şirketine tutanak hazırlattırılmalıdır.
 • Sağlık Hizmetleri Umre mevsiminde Suudi Arabistan’daki Devlet Hastanelerinde Umrecilere ücretsiz olarak verilmektedir. Yalnız misafirlerimizin devamlı kullandıkları ilaçlar var ise yanlarında götürmeleri gerekmektedir. Özel hastane ve poliklinik hizmetleri ücretlidir. Umrecilerimiz tarafından ödenecektir.
 • Otel konaklamalarda uçağımız gece dahi olsa otele giriş gündüz saat 16:00 olarak kabul edilir. Gece uçuş gerçekleştirilmiş olup gece veya sabah otele giriş yapılsa bile 1 önceki gece konaklamaya dâhildir. Otellerden çıkışımız ise 12:00’dir.
 • Şirketimizden kaynaklamayan sebeplerden dolayı aynı otel mümkün olmadığı durumlarda emsal otellerde konaklama yaptırılacaktır.